15.07.2016р. відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

15.07.2016р. начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  Кончаківська С.П. прийняла участь в черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  під головуванням першого заступника голови Житомирської облдержадміністрації Дмитренка Г.В.

Згідно порядку денного на комісії розглянуто питання «Про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я питною водою». В своєму виступі Кончаківська С.П. зупинилася на якості питної води, яка подається населенню області з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання, відповідності об’єктів водопостачання вимогам санітарного законодавства, в т.ч. облаштуванні та утриманні зон санітарної охорони джерел водопостачання, ефективності роботи водоочисних споруд, проведенню відомчого лабораторного контролю питної води на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Особливо гостро ця проблема постає в спекотний період року на водопроводах, які використовують в якості джерел водопостачання поверхневі водойми. В останні роки з різким підвищенням температури повітря якість води у водосховищах різко погіршується, особливо за санітарно-хімічними показниками: відмічаються перевищення по вмісту марганцю, заліза, каламутності тощо. В зв’язку з чим

збільшується навантаження на водоочисні споруди.

Окремої уваги заслуговує і питання проведення лабораторного контролю за  якістю питної води з сільських водогонів та децентралізованих джерел водопостачання – громадських колодязів, каптажів тощо. Через несвоєчасне проведення ремонтів, неналежне технічне обслуговування споруд, наявність джерел забруднення,  відсутність відомчих лабораторій постає питання забезпечення лабораторного контролю за якістю питної води  та проведення роз’яснювальної роботи серед населення про можливість її використання для питних потреб.

Крім того наголошено на необхідності проведення позачергової дезінфекції та промивки водогінних мереж в населених пунктах, де зареєстровано невідповідність якості питної води гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками.

За підсумками обговорення питання прийнято відповідний проект рішення.

ТЕМА ДНЯ

  • Участь у нараді з питань функціонування обласних, районних, міських державних лікарень ветеринарної медицини, що проводиться Держпродспоживслужбою України.
  • Участь у семінарі на базі Головного територіального управління юстиції у Житомирській області з питань нових процесуальних строків у різних судових інстанціях та порядку реєстрації (ліквідації) юридичних осіб.
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031