Державна підтримка розвитку садівництва в дії

7рис1 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки складає 6,3 млрд гривень. На реалізацію бюджетної програми 2801350 “Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними” загалом виділено 300 млн гривень, в тому числі і  на  здешевлення  80% вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві.

Головний спеціаліст  відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області разом з спеціалістами  управління агропромислового розвитку Радомишльської райдержадміністрації, Держгеокадастру, спеціалістом  Малинського управління ГУДФС, начальниками управління  фінансів та відділу містобудування і архітектури  18-20 червня   2018 р. взяли  участь в засіданні комісії, створеної при  РДА, для розгляду заяви ТОВ «Нікдарія»  та документів, поданих  для виплати компенсації за рахунок бюджетних коштів на розвиток ягідництва, згідно розпорядження голови Радомишльської районної адміністрації № 238 від 04.05.2018 року. 

ТОВ «Нікдарія»  претендує на отримання  компенсації витрат за рахунок бюджетних коштів на розвиток ягідництва, відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства», затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 року № 585 зі змінами від 12.07.2017 року № 508.

 18 червня 2018 р. спеціалістами відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області було здійснено виїзд у складі комісії в господарство в с.Раковичі Радомишльського району. Ягідники лохини закладені на площі 20,2 га, вирощують районовані сорти різних груп стиглості. Дворічні саджанці були закуплені  в Польщі в 2017 році, відповідність до типу 100% згідно сертифікатів про якість посадкового матеріалу. Обстеженню підлягали саджанці трирічного віку сорту ВВ001. Господарство дотримується сортової  агротехніки, всі роботи проводяться згідно технологічних карт та проектів.

Перевіривши документи згідно переліку з Порядку, обговоривши всі питання, що виникли в ході засідання, комісія прийняла рішення, що  ТОВ «Нікдарія»    має право на отримання  компенсації витрат за рахунок бюджетних коштів на розвиток ягідництва.

Голова комісії наголосив, що на  розгляд документи,  заяви від претендентів на компенсацію  та рішення районих комісій приймаються до 20 червня  та 20 листопада звітного бюджетного року.рис2