До уваги аграріїв

     Незабаром в області розпочнеться посівна компанія ярих культур. Спеціалісти відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області хочуть звернути увагу суб’єктів господарювання на те, що всі трансгенні сорти (гречки, сої, кукурудзи, соняшника, ріпака та інш.)  підпадають під дію Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Законом визначено, що ГМО, що використовується у відкритій системі – його вивільнення, ввезення, промислове виробництво та введення в обіг можливе лише після проведення державної реєстрації. До цього часу дозволяється використання ГМО виключно для науково – дослідних цілей або з метою їх державних випробувань, але лише на підставі спеціальних дозволів. Зазначаємо, що в Україні передбачено державний реєстр ГМО сортів рослин, створених на основі ГМО.           

    І тому, перед тим як купувати насіння, застерігаємо сільськогосподарських виробників обов’язково звертати увагу на назву сортів і обов’язково звірятись з Державним реєстром сортів рослин України. Ці дії варто робити для того , щоб у подальшому під час державного нагляду (контролю) запобігти виникненню проблем щодо порушення вимог законодавства у сфері ГМО.

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829