До уваги суб*єктів господарювання у сфері насінництва та розсадництва :щодо формування Державного реєстру на 2018 рік

реєстр2Спеціалісти відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області доводять до відома, що відповідно статті 12 Закону України «Про насіння і садивний матеріал», фізичні особи-підприємці та юридичні особи, що мають наміри виробляти насіння і садивний матеріал з метою подальшої реалізації, повинні подати заяви щодо їх включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, при умові додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин. Формування Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва проходить щорічно. Зазначаємо, що проведення польового оцінювання насінницьких посівів та насаджень з послідуючою видачею сертифікатів, що дають право реалізації насіння, передбачено лише у господарств занесених до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. В зв’язку з цим, необхідно завчасно, до початку настання строків проведення польового оцінювання подати заяву про включення юридичної або фізичної-особи підприємця до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік. Подавати заяву необхідно на адресу: 01001, м.Київ, вул.Хрещатик,24 Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Фізичні особи-підприємці та юридичні особи, що включені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва мають право:

  •  на перевагу при розташуванні насінницьких посівів перехреснозапильних культур перед іншими товаровиробниками;
  •  вимагати відшкодування завданих збитків від перехресного запилення посівів перехреснозапильних культур іншим сортом внаслідок порушення їх права на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів,встановленого ЗУ «Про насіння і садивний матеріал»;
  •  звертатися до відповідних органів виконавчої влади або до суду в разі порушення прав, наданих їм цим Законом;
  •  брати участь у виконанні державних цільових програм,щодо виробництва насіння і садивного матеріалу;
  •  брати участь у формуванні державного резервного насіннєвого фонду.

Нагадуємо, форми заяв, які подаються для включення та для внесення змін до відомостей які містить такий Реєстр передбачено Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 198 від 13.06.2016р.