До уваги виробників насіння!

За сучасних умов розвитку сільськогосподарського виробництва незалежно від форм господарювання, роль насінництва постійно зростає. Кожен господар повинен усвідомлювати, що отримізоляціяання високого врожаю починається з якісного насіння. Процес вирощування насіння не повинен залишатись без уваги, адже від цього залежить його якість. При відведенні насінницьких ділянок необхідно враховувати перехресний тип запилення у культурах, щоб не створювати технічні труднощі при вирощуванні. Із сільськогосподарських рослин більш властивий тип перехресного запилення у культурах, таких як: тритикале, жито , кукурудза, сорго зернове, цукрове та віничне, соняшник, ріпак, гірчиця, редька олійна, суріпиця, рицина, рижій, мак олійний, льон-довгунець, боби, вика озима, люпин, багаторічні бобові, злакові трави, буркун, сарадела, суданська трава, могар.

Суб’єкти насінництва та розсадництва, які вирощують перехреснозапильні культури повинні дотримуватись норм просторової ізоляції та узгоджувати розташування насінницьких посівів з відповідним територіальним органом Держпродспоживслужби. Порядок узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 365 від 07.10.2016р.

Згідно Порядку відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння та садивного матеріалу суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання на висів споріднених перехреснозапильних культур з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

Не пізніше 1 березня 2018 року, суб’єкт насінництва та розсадництва повинен подати до відділу контролю в насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області план-схему розташування перехреснозапильних культур. Суб’єкти насінництва та розсадництва мають перевагу при розташуванні насінницьких посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління)перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво. Відповідно до Порядку узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 365 від 07.10.2016р. п.6 право на перевагу при розташуванні насінницьких посівів перехреснозапильних культур мають суб’єкти насінництва та розсадництва при поданні плану-схеми, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторвої ізоляції. Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів. Підставою для відмови в узгодженні плану-схеми є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian