До уваги власників котів, собак та фреток : інформація щодо тесту на антитіла до сказу

Як повідомляється на офіційному сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відповідно до вимог вітчизняного та міжнародного законодавства, при ввезенні, вивезенні або транзиту котів, собак та фреток через кордон України, тварини повинні мати результати тесту на титри поствакцинального рівня антитіл до сказу.

В Україні єдину сертифіковану лабораторію щодо проведення цього має Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи.

Сертифікація та оцінюванням уповноважених лабораторій щодо даного тесту здійснюється Лабораторією ANSES-Nancy (Франція) згідно рішення Ради 2000/258/EC.  Кожна уповноважена лабораторія має пройти міжлабораторну перевірку якості, яку організовує та щороку проводить Лабораторія ANSES-Nancy. Дозвіл на подальше проведення тестів щодо виявлення антитіл надається лише за умови успішного проходження міжлабораторної перевірки.

У 2018 році Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи вже успішно пройшов тест та отримав лист із позитивним результатом перевірки та в котрий раз довів свою компетентність та здатність проводити дослідження на рівні із передовими світовими лабораторіями.

Загальний перелік уповноважених лабораторій розміщується на сайті Єврокомісії.

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829