Інформація для власників пасік

 

Інформація пасічникам

4f82c15eda57e4cc807335b7596ba230З початком сезону весняно-польових робіт збільшився ризик отруєння бджіл отрутохімікатами сільськогосподарського призначення. На неодноразові звернення власників пасік Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області дає роз’яснення щодо дій у разі виявлення загибелі бджіл.

Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція. Найбільш небезпечні для бджіл інсектициди, тобто препарати які застосовують проти комах-шкідників.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування пестицидів; використання небезпечних для бджіл препаратів. Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

Як діяти у випадку раптової загибелі бджолосімей?

Спершу потрібно про такі випадки повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та Житомирську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби.

Надалі після повідомлення вищезазначених організацій в районі буде утворена комісія для розслідування та відбору проб у складі: ветеринарного інспектора, агронома або керівника сільгосппідприємства, представника місцевої влади та безпосередньо власника бджіл (бджоляра).

Після проведення розслідування, про що складається відповідний акт, відбирається патологічний матеріал, який необхідно надіслати до Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК за адресою: 08162, Україна, Києво-Святошинський район, смт. Чабани, вул. Машинобудівників, 7.

Відібраний матеріал необхідно опечатати, пронумерувати, додати до нього супровідний лист та акт комісійного обстеження і відправити до лабораторії не пізніше 1-2 діб з моменту відбору. Матеріал до лабораторії доставляє власник пасіки.

Відбір та пересилка проб патологічного матеріалу для лабораторного дослідження від отруєних бджолосімей пестицидами проводиться згідно затверджених правил, ці правила є у Ветеринарно-санітарному паспорті пасіки.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian