До уваги власників тварин, які планують поїздки в інші країни

Спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ ДПСС в Житомирській області  інформують власників тварин, які планують поїздки в інші країни щодо вимог Європейської комісії.   Відповідно до вимог  для перетину кордонів, при ввозі або транзиті, всі домашні тварини (собаки, кішки або тхори) мають:

– бути марковані імплантацією мікрочіпу;

– бути вакциновані проти сказу лікарем вет. медицини:

• тварині має бути принаймні 12 тижнів на дату введення вакцини;

• дата введення вакцини не має передувати даті маркування мікрочіпом;

– пройти дослідження на наявність антитіл до збудника сказу:

• тест повинен проводитися на зразку, відібраному лікарем вет. медицини, не раніше 30 днів після дати вакцинації і не пізніше ніж за три місяці до дати відправлення;

• результат дослідження повинен показувати рівень нейтралізуючих антитіл до вірусу сказу у сироватці крові 0,5 МО/мл або більше;

• тест повинен виконуватися в сертифікованій лабораторії.

Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики і ветеринарно- санітарної експертизи входить в список сертифікованих лабораторій, які проводять дослідження сироваток крові на наявність антитіл проти сказу. Список сертифікованих лабораторій можна побачити на офіційному сайті Європейської комісії :за посиланням .

Лабораторія приймання патологічного матеріалу, яка приймає та реєструє на ці дослідження, знаходиться за адресою: 03151, м. Київ, вул. Волинська,12. Працює з понеділка по п’ятницю, з 9 до 17 години. Телефон (044) 377-53-85, е-mail – priemkapat@vetlabresearch.gov.ua.

Сироватки для дослідження повинні відбиратися лікарем ветеринарної медицини в стерильні поліпропіленові пробірки, які загвинчуються, епіндорфи в об’ємі – не менше 0,5 – 1,0 мл. Транспортувати сироватки необхідно на льоду в термоконтейнері (термосі). При доставці сироватки в лабораторію необхідно мати супровідний документ, який оформляє лікар вет. медицини. Дослідження проводиться тільки після сплати рахунку, який виписується під час прийому зразка сироватки.

Якщо розрахунок за дослідження проводиться за реквізитами банку до здачі сироватки на дослідження, квитанція про сплату повинна бути надана разом з супровідним документом. Можливе надсилання сироваток в термоконтейнері (термосі) експрес-поштою або кур’єрскою поштою разом з супровідним документом, копіями закордонного паспорту власника, паспорту тварини і квитанцією про оплату за дослідження.

Результат дослідження виписується на офіційному бланку українською і англійською мовами. Перевірте правильність написання в супровідному документі всіх даних особливо написання англійською мовою прізвища ім’я власника та клички тварини.

Проби сироваток без ідентифікаційного номеру тварини (мікрочипу) і проби, непридатні для дослідження (гемолізовані) або ті, які надійшли з порушенням цілісності контейнера (пробірки), утилізуються і дослідженню не підлягають.

Термін дослідження – 14 робочих днів (в разі необхідності термін може бути збільшений до 3-4 тижнів). Результати лабораторних досліджень забирає замовник.