ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проводить контрольно – наглядові заходи щодо формування тарифів на житлово – комунальні послуги

2_49-678x381Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області в межах наданих повноважень з контролю за формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін та з метою запобігання порушень у сфері ціноутворення, а саме по напрямку формування тарифів на житлово – комунальні послуги,проводять позапланові заходи (перевірки) за зверненнями суб’єктів господарювання.

Сектором контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, проведено два позапланових заходи (перевірки) з питань дотримання вимог чинного законодавства при формуванні тарифів для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів на централізоване водопостачання, водовідведення та послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) та тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії, транспортування та постачання теплової енергії.

Так, перевіркою розрахунків прогнозованих тарифів на централізоване водопостачання, водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) встановлено факти включення економічно необґрунтованих витрат по статтях оплата праці та відрахування на соціальні заходи, а саме в частині завищення посадових окладів працівникам адміністративно – управлінського та інженерно-технічного персоналу в штатному розписі підприємства; до складу статей фінансові та інші витрати, заплановано потреби, які не відповідають вимогам постанови КМУ від 01.06.2011р.  №869.

Як наслідок, по роботі проведеного заходу зменшено суму економічно необґрунтованих планових витрат підприємства та попередженого обрахування  споживачів  у розрахунку на рік в сумі 1,191 млн.грн. на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж).

За результатами проведених заходів складено акти, по фактах невідповідності направлено припис на підприємство з вимогою усунути порушення державної дисципліни цін при формуванні економічно обґрунтованих тарифів. Разом з тим, повідомлено органи місцевого самоврядування про недопущення встановлення тарифів на житлово – комунальні послуги, з порушення норм чинного законодавства.

 

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031