Інформаційне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 9 серпня 2018 року. Фенологія культур.

Озимі зернові – збирання                               Кукурудза – молочна стиглість

Ярі зернові –  збирання                                  Соняшник – кінець цвітіння,налив зерна

Гречка – утворення плодів                             Картопля – в’янення бадилля,копання

Соя – формування бобів                                   Сад – збір врожаю

Багаторічні трави – цвітіння,колосіння

Картопля – в’янення бадилля,копання

У звітний період зберігалась сонячна тепла погода, але в деяких районах області пройшли короткочасні  опади. Температура повітря знаходилась вдень на позначці  +25+31°С, вночі  +14+19°С.

Погодні умови першої декади серпня були задовільними для збирання зернових культур, росту та розвитку  с/г культур, достигання та накопичення цукрів у плодах  та ягодах.

         В посівах гречки в Баранівському районі продовжується шкодочинність злаковою попелицею 10% обстеженої площі за чисельності 1-3екз/рослину.

         Посівам соняшника продовжує завдавати  шкоди геліхризова попелиця, заселено 12%рослин обстеженої площі за чисельності 7-10 екз/рослину, ураження  фомозом   становить 4-18% уражених рослин за розвитку хвороби 0,4-1%, ураження септоріозом складає 5% уражених рослин за розвитку хвороби 0,3-0,4%.

Також при обстеженні було виявлено розвиток білої гнилі, хворобою охоплено близько5% площ та уражено 2-3 рослини в слабкому ступені.

На посівах кукурудзи продовжується шкодочинність злаковою попелицею 50% обстежених площ за чисельності до 10екз/рослину, продовжується слабкий літ імаго стеблового кукурудзяного метелика  за чисельності 1-2екз/ніч на світло пастку. Загалом проти шкідника по області застосовано біометод на площі 22 тис. га.   Розвиток гельмінтоспоріозу  становить 1-5% уражених рослин за розвитку хвороби  0,3%, крім того,  спостерігається ураження  качанів пухирчастою сажкою, на 10% площ ,уражено 2-4% рослин.

         На посівах сої ураження пероноспорозом  становить 8-19% уражених рослин за розвитку хвороби 0,4-1,0% , шкідливість злаковою попелицею становить 6% рослин за чисельності 2-5екз/рослину, павутинним кліщем переважно по краям полів 5%рослин за чисельності 0,8-2,2екз/рослину.

             На площах зайнятих під вирощуванням  картоплі продовжується  пошкодження   колорадським жуком при заселення 10% рослин картоплі  за чисельності  1-3екз. імаго/м² та личинками 1-3екз/рослину. Фітофторозом уражено 7%рослин з розвитком хвороби 2%.,   звичайною паршею уражено 6-10% бульб, альтернаріозом уражено 11-25% рослин, за розвитку хвороби 0,8-1,5%.

         На присадибних ділянках  капусту  продовжує уражувати  судинний бактеріоз 5-10% рослин.,  томати  уражує  фітофтороз 12%рослин за розвитку хвороби 7%., огірки  хворіють на   бактеріоз 30-65% рослин за розвитку хвороби 1,5%. Серед шкідників найбільшої шкоди завдають білокрила, капустяна попелиця, гусениці білана, капустяної совки.

На посівах  столових буряків продовжується  ураження  церкоспорозом 5-10% уражених рослин за розвитку хвороби 1,5%, крім того в Баранівському районі бурякова листкова попелиця по краям полів заселила 3% рослин за чисельності 4-8екз/рослину.

         В плодових насадженнях саду спостерігається літ метеликів яблуневої та сливової плодожерки, та продовжується пошкодження   плодів гусеницею цих шкідників, крім того, продовжується шкідливість попелиць. Триває розвиток хвороб парші, борошнистої роси, інтенсивно продовжує  розвиватися плодова гниль.