Питання профілактики отруєння бджіл пестицидами обговорили на засіданні круглого столу

BdzholyСпеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області взяли активну участь у засіданні круглого столу, присвяченому вирішенню важливої проблеми сьогодення – масової загибелі бджіл внаслідок застосування інсектицидів в аграрній сфері.

Захід відбувся 15 червня на базі Житомирського національного агроекологічного університету за участі представників відділу сільськогосподарської та продовольчої політики департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської облдержадміністрації, наукової спільноти, фахівців лабораторної аналітики пестицидів ДУ «Житомирськиа обласна фітосанітарна лабораторія», активно представляли позицію бджолярів регіону голова Спілки пасічників Житомирщини та бджолярі області.

Актуальність проблеми масової загибелі бджіл впродовж останніх років стрімко зростає. Щороку українські бджолярі б’ють на сполох: у період застосування хімічних засобів захисту рослин в сільськогосподарських угіддях, гинуть цілі пасіки. Ситуація завдає не лише колосальних економічних втрат, а передусім – екологічних.

В ході заходу значну увагу було зосереджено на питаннях дотримання вимог ветеринарного законодавства суб’єктами господарювання, що використовують засоби захисту рослин, важливості лабораторного супроводу під час досліджень об’єктів навколишнього середовища, особливостях профілактики отруєння бджіл пестицидами, а також розглянуто юридичні аспекти проблеми.

В рамках засідання круглого столу обговорювалися не лише проблеми, пов’язані з ситуацією, що спостерігається з року в рік, а й напрацьовано основні заходи запобігання цього явища в подальшому.

Основні результати засідання покладено в основу резолюції, якою учасники заходу задекларували наміри вжити заходів, реалізація яких дозволить вирішити вказані вище проблеми на регіональному рівні. Серед пріоритетних заходів було виокремлено координацію дій усіх зацікавлених відомств та служб, агровиробників, наукової та громадської спільноти з метою врегулювання озвученої проблематики на законодавчому рівні.