На Житомирщині Держпродспоживслужбою перераховано споживачам тарифи відповідно до фактично наданих послуг

рис11Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області організовано та проведено позапланову перевірку за місцем ведення господарської діяльності суб’єкта господарювання – надавача послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, на колективне звернення мешканців багатоповерхових будинків з питань правильності формування та застосування тарифів.

У ході перевірки встановлено,  що споживачам  в неповному обсязі надавались  послуги з прибирання прибудинкової території, освітлення місць загального користування, проведення поточних та профілактичних ремонтних робіт, відповідно до запланованої кількості послуг в тарифах за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які застосовувались суб’єктом господарювання.

Як наслідок,  суб’єктом господарювання порушено  вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2013р.  за № 970, якою затверджено Порядок проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненаданні  або наданні не в повному обсязі.

Тим самим, для мешканців багатоповерхових будинків встановлено завищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  від 0,08грн до 0,32грн за 1 кв. метр в місяць протягом 2017 року .

За результатами перевірки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області для суб’єкта господарювання  складено припис з вимогою усунути наявні порушення при застосуванні державних регульованих цін.

ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області на виконання припису, проведено позапланову перевірку, якою встановлено, що суб’єктом господарювання вимоги виконано, споживачам проведено перерахунки на суму 40,3 тис.грн., поряд з тим проінформовано управління праці та  соціального захисту населення про зменшення бюджетного фінансування по відшкодуванню пільг і субсидій.