Навчальний семінар на тему “Виконання програми визначення статусу України стосовно губчастоподібної енцефалопатії.Заразний вузликовий дерматит, загроза тваринництву.»

IMG_403326 січня в актовій залі Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області спеціалістами управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини проведено навчальний семінар на тему “Виконання програми визначення статусу України стосовно губчастоподібної енцефалопатії. Заразний вузликовий дерматит, загроза тваринництву.» До участі у семінарі запрошені начальники районних управлінь ГУ ДПСС в Житомирській області, районних лікарень ветеринарної медицини, директори міжрайонних лабораторій ветеринарної медицини, уповноважені ветеринарні лікарі м’ясопереробних підприємств області.Відкрив нараду начальник Головного управління – Шпита О.О.

В ході проведення семінару заступник начальника Головного управління – Волківський І.А.  стисло проаналізував діяльність управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини за 2017 рік, окреслив епізоотичну ситуацію  за звітний період по області та країні в цілому, визначив пріоритетні напрямки роботи  та першочергові завдання в 2018 році.

IMG_4040З основною тематикою заходу присутніх ознайомив в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Міщенко М.Д. Так, відповідно до продемонстрованої карти статусу  країн Європи щодо ризику до губчастоподібної енцефалопатії ВРХ – Україна має статус з невизначеним ризиком  щодо ГЕ ВРХ. Довідково : губчастоподібна енцефалопатія -оособливо небезпечна пріонна хвороба,  що має тривалий інкубаційний період,    супроводжується   дистрофічними (губчастоподібними) ураженнями  центральної  нервової  системи,  поступовим  розвитком порушення координації рухів,  поведінки і чутливості  та  100%-ою летальністю. ГЕ ВРХ передається іншим видам тварин (вівці,  кози, кошачі,  норки)  і  людям   (новий   варіант  хвороби Крейцтфельдта-Якоба).

Наказом Держпродспоживслужби від 14.04.2017р. № 285 затверджено Програму визначення статусу України, як країни з контрольованим ризиком щодо ГЕ ВРХ. Присутнім було доведено ряд критеріїв, за якими відповідно до вимог МЕБ, визначається статус країни (регіону) щодо губчастоподібної енцефалопатії.

В другій частині семінару детальну увагу було приділено питанню значного поширення у світі  заразного вузликового дерматиту ВРХ . Це вірусне захворювання характеризується досить швидким розповсюдженням та становить суттєву небезпеку для галузі тваринництва. За допомогою слайдів було наглядно продемонстровано клінічні ознаки захворювання, методи лабораторних досліджень для підтвердження діагнозу, опрацьовано заходи щодо профілактики даного захворювання та ряд заходів у епізоотичному вогнищі (неблагополучному пункті).IMG_4044

В продовження порушеної на семінарі теми виступив директор Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Галайба А.Б.,ознайомивши присутніх з правилами відбору, пересилки та організації досліджень біоматеріалу на губчастоподібну енцефалопатію та заразний вузликовий дерматит ВРХ.

Крім того, під час  проведення семінару з детальним роз’ясненням щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання  корупції» стосовно заходів фінансового контролю виступив завідувач сектору з питань запобігання корупції – Скидан І.М. Так, в ході доповіді  було надано конкретні відповіді на численні запитання аудиторії щодо заповнення  електронної декларації.IMG_4038