Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 13 червня 2019 року.

Фенологія культур.

Озимі зернові – налив зерна, молочна стиглість  Картопля – бутонізація,цвітіння

Озимий ріпак – зелений стручок                            Кукурудза – 4-6 пар листків

Ярі зернові – колосіння                                           Соняшник – 2-4 пара листків

Соя – 2-3 пари трійчастих листків                         Сад – ріст плодів

Горох – молочна стиглість

Багаторічні трави – відростання

Суттєвих відмінностей метеорологічних факторів початку другої  декади червня місяця до попереднього звітного періоду не відмічено. Надалі спостерігається сонячна спекотна з підвищеною вологістю погода, показники  температури знаходились на позначці  вдень  +27+30°С, вночі  +17+20°С.  Продовжувались   опади   у вигляді  дощу різної інтенсивності.  Ґрунтовий покрив в окремих місцях перезволожений,   на занижених місцях рельєфу спостерігається застоювання води, підтоплення посівів сільськогосподарських культур, мають місце факти вимокання окремих ділянок посівів сільськогосподарських культур. Середня температура ґрунту на глибині 10см. складала +20+26°С. Погодні умови звітного періоду продовжили тенденцію сприянню  розповсюдження хвороб, шкідників та бур’янів.

За даними спостережень, продовжується ураження посівів зернових культур  такими хворобами як септоріоз, борошниста роса, гельмінтоспоріоз та іншими, при цьому, перевищення ЕПШа  не виявлено. Ураження посівів озимої пшениці   септоріозом становить 8%уражених рослин за розвитку хвороби 3%,  ураження  борошнистою росою   10% уражених рослин за розвитку хвороби  4%, розвиток кореневих гнилей  3%уражених рослин з розвитком хвороби 1-2%.

Посіви озимого та ярого ячменю хворіють гельмінтоспоріозом  5-9% (Баранівський район) уражених рослин за розвитку хвороби 2-3%,   борошнистою росою   8% уражених рослин за розвитку хвороби 1,6-2%,

На посівах озимих зернових продовжується  шкідливість  злакової попелиці 5% рослин  за чисельності 4-8екз/рослину,  злаковою п’явицею  6%рослин  за чисельності 2-4 екз/м² імаго,  личинками за чисельності 0,4-0,8екз/стебло, продовжується, шкідливість пшеничним трипсом заселено 3% рослин за чисельності 1-3екз/м²,  хлібним жуком 3% рослин за чисельності 0,2-0,4екз/м²  здебільшого в крайових смугах посівів.

Посіви  ярих продовжують пошкоджуватися   злаковою попелицею  4%рослин  за чисельності 2-4екз/рослину, злакова п’явиця  3%рослин  за чисельності 0,3 екз/м² імаго,  личинками за чисельності  0,4екз/стебло. Триває розселення і шкідливість хлібних жуків  2% рослин за чисельності 0,1-0,3екз/м²  по краю поля, крім того, має місце пошкодження пшеничним трипсом 1% рослин за чисельності 1-2екз/м².

Продовжується активне ураження посівів озимого ріпаку фомозом   6%уражених рослин за розвитку хвороби 0,1-0,2%, ураження кореневої системи бактеріозом 3% уражених рослин за розвитку хвороби 0,6%, крім того,  посіви озимого ріпаку продовжує шкодити комплекс шкідників, личинка насіннєвого прихованохоботника 3% стручків за чисельності 0,8-2екз.рослину, личинка капустяної стручкової галиці(комарика) на 2% стручків за чисельності 1,4-4 екз/рослину, личинка капустяної попелиці на 5% рослин за чисельності 10-14екз/рослину.

За інформацією Баранівського району на посівах кукурудзи хлібними блішками заселено 6% обстеженої площі за чисельності 0,1 екз/м²,   спостерігається заселення крайових смуг попелицею 1% рослин за чисельності 1-3екз/рослину.

На посівах соняшнику продовжується заселення сірим буряковим довгоносиком близько 5% обстеженої площі за чисельності 0,1екз/м², пошкоджено 3% рослин в слабкому ступені, спостерігається заселення посівів геліхризовою попелицею 2% рослин за чисельності 2-5екз/рослину, подекуди виявлено  гусениць чортополохівки 0,2екз/м².

Посівам сої  шкодить  бульбочковий довгоносик, за чисельності  0,4екз/м² та пошкоджено 2%рослин в слабкому ступені,  також подекуди виявлено гусениць чортополохівки 0,4екз/м². Всі заселені площі шкідником обробляються хімічними засобами захисту рослин.

Посівам багаторічних бобових трав  продовжує  шкодити конюшиновий насіннєїд-апіон, яким заселено 12%рослин, за чисельності 6-10екз/100п.с.,.  бульбочковий довгоносик,  яким заселено 15%,за чисельності 3екз/100п.с., конюшиновим стебловим довгоносиком заселено 14%,за чисельності 4екз/100п.с., личинка совки-гамми заселено 2%,за чисельності 0,2-0,3екз/м², личинкою горохової попелиці заселено 12%, за чисельності 9екз/рослину, личинкою травневого хруща заселено 5%,за чисельності 2екз/м² продовжується ураження посівів багаторічних трав бурою плямистістю  6% уражених рослин за розвитку хвороби 0,6-1,0%.

Продовжується розвиток  колорадського жука на полях зайнятих під вирощуванням  картоплі, за чисельності 3-5екз/рослину імаго, 6-14екз.личинок, де було пошкоджено 25% рослин в різному ступені, крім того, нараховується 1-2  яйцекладки по 10-22 яєць на листі рослини також спостерігаються на плантаціях картоплі ураження нижнього листя  сухою плямистістю (альтернаріозом)3% обстеженої площі, 1% рослин, 0,5% листя  за розвитку хвороби 0,2-0,4%, цьому сприяли високі температури повітря з короткочасними дощами даного вегетаційного періоду.

В плодовому саду продовжується збільшення інтенсивності льоту метеликів яблуневої плодожерки та відкладання яєць, крім того, продовжується шкодочинність личинкою яблуневої зеленої попелиці,  заселено 12% дерев за чисельності 12-20екз/листок,  комоподібної щитівки заселено 9% дерев, 5% скелетних гілок за чисельності 1щиток/10см.гілки, борошнистою росою в плодовому саду  уражено 5-9% листових розеток на 7% дерев за розвитку хвороби  0,4%, паршею уражено 7% дерев, 4% листя за розвитку хвороби 5%.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian