Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 21 березня 2019 року.

Фенологія культур.

 

Озимий ріпак  –   відновлення вегетації                          Цукровий буряк – посів

 Озимі зернові  –   відновлення вегетації                        Яра пшениця – посів

 Багаторічні трави –  відновлення вегетації                    Ярий ячмінь – посів

 Овес – посів                                                                           Горох – посів                   

                                                                                                                                           

В другій декаді березня спостерігалася  тепла погода, з  опадами у вигляді дощу, сформувавши при цьому достатні запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту. Показники температури повітря фіксувались на позначці термометра  вдень +12+5°С,  вночі +6+2°С, в окремі денні години доби температура повітря сягала позначки термометра +16°С, температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав прогрівалась до +6°С. Внаслідок цих факторів озимі зернові культури відновили вегетацію дещо раніше середніх багаторічних строків.  Відновлення вегетації  позитивно позначилося на рості і розвитку рослин.

  За період другої декади березня стан озимих культур значно покращився, збільшилась кількість посівів з добрим і задовільним станом. 

Слід зазначити, що на посівах озимих зернових культур в Баранівському, Ружинському та інших районах спостерігається розвиток снігової плісені 0,2-0,3% рослин за розвитку хвороби 0,1%, борошнистої роси 0,6-1,0% рослин за розвитку 0,2%, кореневими гнилями 0,3-0,5%.

В посівах озимого ріпаку спостерігається ураження альтернаріозом 2% рослин за розвитку захворювання 0,1-0,2%. На даний час, вище вказані хвороби загрози посівам с/г культур не становлять.

В господарствах області продовжується підживлення озимих культур азотними добривами, протруювання насіння ярих культур, розпочато посів ярих культур.

Погодні умови звітного періоду сприяли продовженню розвитку мишоподібних гризунів на посіви с/г культур, колонії шкідників  сконцентровані поблизу лісосмуг, по краях полів, але активного їх розмноження і шкідливості не спостерігається.   Наразі в  посівах озимих зернових заселення мишоподібними гризунами становить  8% заселених площ,  де обліковувалося  від 2  до 4 жилих колоній/га, в яких від 2-4жилих нори, на  посівах озимого ріпаку  заселеність становить 6% обстежених площ, де обліковувалося від  від 1до 3жилих колоній на гектар, в яких від 1-4жилих нір,  на посівах  багаторічних трав заселення  гризунами становить  20%  площі, де обліковувалося від 3 до 6жилих колоній на гектар, в яких від 4-6жилих нір.   Поширення та шкідливість мишоподібних гризунів залежатиме від подальших погодних умов та проведення захисних заходів.

Хімічний захист  посівів озимих культур від мишоподібних гризунів проведено на площі 1,5 тис. га., з них озимі зернові 0,8 тис. га., озимий ріпак 0,4 тис. га., багаторічні трави 0,3 тис. га.  

На даний час в області посіяно озимий ячмінь 0,2 тис. га., яра пшениця 4,0 тис. га., овес 1,7 тис. га., горох 0,5 тис. га., цукровий буряк 0,1тис. га.

 

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian