Оперативне  повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 24 січня 2019 року.

Фенологія культур.

Озимий ріпак –  стан спокою                Озимі зернові –  стан спокою                          

          

  Погодні умови  кінець другої – початку третьої декади січня формувались під впливом активних циклонів,  переважала хмарна, морозна погода з високою вологістю повітря (80-88%), в окремі години доби було сонячно. Протягом звітного періоду переважав легкий вітер зі швидкістю 2м/с Північно – Західного напрямку.

Показники температури повітря фіксувались на позначці термометра  вдень +2-9°С,  вночі +2-11°С. Проходили опади у вигляді невеликого снігу. Сніговий покрив постійно ущільнюється та поповнюється,  висота його становить 6-12см.  На протязі всього періоду спостерігалася ожеледиця та посилювалися на водоймищах льодові явища.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав знижувалась до 0-4°С, що вище критичної температури вимерзання. Промерзання ґрунту спостерігається  місцями в діапазоні до 1-5см. глибиною. Результати обстеження посівів озимих культур показують, що стан посівів характеризується переважно як добрий та задовільний, загрозливих агрометеорологічних явищ, які могли б вплинути на стан посівів не відмічалося, проте за посилення морозів, частих відлиг та інших природних факторів є ймовірність того, що може виникнути небезпека пошкоджень озимих культур. А тому, в подальшому, з метою визначення життєздатності рослин в господарствах районів області 25.01. буде проведено І тур відбору монолітів озимих зернових культур. При оптимальних умовах відростання рослин через 10днів буде проведено попередню оцінку їх стану в ході перезимівлі, а остаточну через 15днів після відбору.

     Погодні умови  звітного періоду (опади  снігу, ущільнення снігового покриву, промерзання ґрунту, висока вологість повітря) не сприяли активній життєдіяльності мишоподібних гризунів

Детальному обстеженню сільськогосподарських угідь на даний час не сприяли погодні умови даного періоду.  Подальший розвиток мишоподібних гризунів залежатиме від погодніх умов зимового періоду.

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829