Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 28 березня 2019 року

Фенологія культур.

Озимий ріпак  –   відновлення вегетації                          Цукровий буряк – посів

Озимі зернові  –   відновлення вегетації                        Яра пшениця – посів

Багаторічні трави –  повільне відростання                    Ярий ячмінь – посів

Овес – посів                                                                           Горох – посів

Сад – початок набухання бруньок

Ягідні – набухання, розпускання бруньок

 

Впродовж третьої декади березня спостерігалася  нестійка  прохолодна погода, з перепадами температури, вдень +4+12°С,  вночі +4-1°С, проходили опади у вигляді дощу та мокрого снігу, з сильними поривами вітру.

 На даний час в області продовжуються роботи по підживленню  посівів озимих культур та багаторічних трав мінеральними азотними добривами, та посів ярих культур.

  За результатами проведених обстежень  на посівах  озимої пшениці спостерігається розвиток снігової плісені 0,6-0,8% рослин з розвитком хвороби 0,2%, борошнистої роси 0,6-1,5% рослин з розвитком хвороби  0,4%,  кореневими гнилями 0,4-0,6%рослин з розвитком хвороби 0,2%.

 На посівах озимого ріпаку  продовжується ураження альтернаріозом  відсоток уражених рослин збільшився з 2% до3% рослин за розвитку хвороби 0,2-0,6%. Також виявлено розвиток пероноспорозу  та борошнистої роси  якими уражено 0,3% рослин.

Посіви озимого ячменю уражені кореневими гнилями, уражено 0,5% рослин, борошнистою росою уражено 1% рослин. На даний час хвороби загрози посівам сільськогосподарських культур не становлять, шкідників не виявлено.

  В  посівах озимих зернових заселення мишоподібними гризунами становить  9% заселених площ,  де обліковувалося  від 2  до 4 жилих колоній на га, в яких від 2-4 жилих нори, на  посівах озимого ріпаку  заселеність гризунами становить 7% обстежених площ, де обліковувалося від  від 1до 3жилих колоній на га, в яких від 1-3жилих нір,  на посівах  багаторічних трав заселення  гризунами становить  17%  площі, де обліковувалося від 3 до 5 жилих колоній на га, в яких від 3-4жилих нір. Поширення та шкідливість мишоподібних гризунів залежатиме від подальших погодних умов та проведення захисних заходів.

 Хімічний захист  посівів озимих культур від мишоподібних гризунів проведено на площі  1,6 тис. га., з них озимі зернові 0,8 тис. га., озимий ріпак 0,4 тис. га., багаторічні трави 0,3 тис. га.  

 На даний час в області збільшено посів; озимий ячмінь 5,5 тис. га., яра пшениця 5,0 тис. га., овес 3,5 тис. га., горох 1,0 тис. га., цукровий буряк 0,5тис. га.

 

 

 

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian