Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 28 лютого 2019 року.

Фенологія культур.

Озимий ріпак  –  стан неглибокого спокою                                                                   Озимі зернові  –  стан неглибокого спокою                          

На протязі третьої декади лютого спостерігалась хмарна з проясненням, холодна, сира погода, високою вологістю повітря(90%), яка супроводжувалась поривами  вітру Північного  напрямку до 17м/с, проте в подальшому швидкість вітру зменшилась до 6м/с. Пройшли незначні опади у вигляді дрібного дощу, мокрого снігу. Температура повітря фіксувались на позначці термометра  вдень +8-5°С,  вночі +2-9°С.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав знижувалась до -1+2°С, що вище критичної температури вимерзання,  ґрунтовий покрив незамерзлий, помірно зволожений, сніговий покрив відсутній.

Негативних явищ, які могли б спричинити загрозу посівам озимих культур не спостерігалося. Стан посівів  озимих культур на сьогодні характеризується переважно  як добрий  та задовільний,  проведено ІІ тур відбору монолітів озимих зернових культур для визначення життєздатності рослин.

В посівах озимих зернових заселення мишоподібними гризунами не перевищує  5% заселених площ,  де обліковувалося  від 1  до 2 жилих колоній на га, в яких 1-2 жилих нори, на  посівах озимого ріпаку  заселеність становить 3% обстежених площ, де обліковувалося від поодиноких до 1жилої колонії на га, в яких від 1-2жилих нори,  на посівах  багаторічних трав заселення  гризунами становить  15%  площі, де обліковувалося від 3 до 4жилих колоній на га, в яких від 3-5жилих нір.

Господарства області, на протязі звітного періоду провели обробки  від мишоподібних  на  площі 800 га, з них озимі зернові 500 га, озимий ріпак 200 га, багаторічні трави 100 га.

Крім того при обстеженні в Ружинському районі виявлено ураження сніговою пліснявою 0,1-0,2% рослин озимих зернових та озимого ріпаку, борошнистою росою 0,2-0,3% рослин озимих зернових. Також  виявлено початок проявів ураження  кореневими гнилями. В основному ураження спостерігаються на понижених ділянках, долинах там де було велике скупчення снігу більше 35 см.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian