Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 4 квітня 2019 року.

Фенологія культур.

Озимий ріпак  –   формування розетки                      Цукровий буряк – посів

Озимі зернові  –   кущіння                                              Яра пшениця – посів

Багаторічні трави відростання                                   Ярий ячмінь – посів

Сад – розпускання бруньок                                              Овес – посів

Ягідні – розпускання бруньок утворення листків     Горох – посів

  Початок першої декади березня визначився переважно сухою та сонячною  погодою без опадів, з  різкими перепадами температурного режиму, вдень +14+7°С,  вночі +1-2°С,   на поверхні  ґрунту та в повітрі спостерігались заморозки до -3°С. За звітний період температура ґрунту на глибині  10см. прогрівалась до +6+9°С, що в свою чергу сприяло розвитку ґрунтових шкідників (дротяники, несправжні дротяники) переміщуватися в верхні шари ґрунту, але холодні погодні умови в  нічні години д стримували їх активність. У теплі сонячні дні на посівах озимих зернових культур подекуди в крайових смугах полів спостерігався літ гессенської мухи 0,1екз/м².

 Для посівів озимих культур складаються досить сприятливі  погодні умови розвитку вторинної кореневої системи, особливо тих площ, де проведено підживлення мінеральними азотними добривами. А тому, загальний стан посівів озимих культур на сьогодні характеризується як добрий та задовільний після відновлення весняної вегетації. Але слід зазначити, що в зв’язку погодними умовами звітного періоду (сонячна  суха погода,  пориву вітру до 12м/с, нічні заморозки з відсутністю опадів на  запаси корисної вологи в верхньому орному  шарі ґрунту стрімко знижуються, на сьогодні вони мінімальні, а на підвищеній місцевості рельєфу недостатні, спостерігається дефіцит вологи в ґрунті,  наразі продовжується інтенсивне просихання ґрунтового покриву.

 При обстеженні, на посівах озимих зернових культур в Баранівському спостерігається розвиток снігової плісені 0,6-0,8% рослин за розвитку захворювання 0,3%. Також при обстеженні в Ружинському районі виявлені прояви септоріозу, яким уражено 0,5-1% рослин. Борошнистою росою уражено 0,6-2,5% рослин за розвитку  0,4%,  кореневими гнилями 0,4-1,5% рослин за розвитку захворювання 0,2%.   Посіви озимого ріпаку   уражені альтернаріозом 4%рослин за розвитку 0,4-0,8%.

 Вищевказані  хвороби загрози посівам с/г культур наразі не становлять.

Продовжується заселення мишоподібними гризунами на посівах озимих  культур та багаторічних трав,  при цьому, заселення шкідниками посівів озимих зернових становить  10% заселених площ,  де обліковувалося  від 2  до 4 жилих колоній на га, в яких від 2-3жилих нори, на  посівах озимого ріпаку  заселеність мишоподібними гризунами становить 9% обстежених площ, де обліковувалося від  від 2до 4жилих колоній на га, в яких від 1-3жилих нори,  на посівах  багаторічних трав заселення  гризунами становить  22-25%  площі, де обліковувалося від 4 до 5 жилих колоній на га, в яких від 3-5 жилих нори.

 На даний час в області збільшено посів; озимий ячмінь 15,2 тис. га., яра пшениця 12,5 тис. га., овес 12,4 тис. га., горох 2,6 тис. га., цукровий буряк 2,8тис. га., Розпочався посів соняшнику, посіяно 0,2 тис. га.

 

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031