Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 5 березня 2019 року.

Фенологія культур.

  Озимий ріпак  –   початок відновлення вегетації

Озимі зернові   початок відновлення вегетації

Багаторічні травипочаток відновлення вегетації 

  Перша декада березня відзначалася переважно хмарною, холодною, вологою  погодою,  пройшли опади у вигляді дощу. Показники температури повітря фіксувались на позначці термометра  вдень +12-2°С,  вночі +4-8°С.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав знижувалась до -1+3°С, що вище критичної температури вимерзання,  ґрунтовий покрив незамерзлий, проте подекуди має місце пришерхлість ґрунту. Внаслідок низьких температур, які переважно спостерігаються в нічний час доби, ґрунт помірно зволожений, сніговий покрив відсутній.

 Негативних явищ, які потенційно  могли б спричинити загрозу посівам озимих культур в даний період не спостерігалося. На сьогодні стан посівів  озимих культур характеризується переважно  як добрий  та задовільний. За результатами відрощування рослин (монолітів) в Баранівському районі з відібраних рослин озимої пшениці (фаза розвитку кущіння, життєздатність-94-97% та озимого жита (фаза розвитку 2-3листочки, життєздатність-96-98%) показують високу життєздатність рослин, лише подекуди в поодиноких випадках відмічається незначне пошкодження листкових пластинок.

Ураження сніговою пліснявою, борошнистою росою та кореневими гнилями рослин озимих зернових та озимого ріпаку, залишається на минулому рівні 0,2-0,3% рослин. Крім того виявлено ураження озимого ріпаку альтернаріозом, ураження становить 1% рослин, з розвитком хвороби 0,1%.

В посівах озимих зернових заселення мишоподібними гризунами не перевищує  6% заселених площ,  де обліковувалося  від 1  до 3 жилих колонії на гектар, в яких від 1-3жилих нори, на  посівах озимого ріпаку  заселеність гризунами становить 4% обстежених площ, де обліковувалося від поодиноких до 1жилих колонії на гектар, в яких 1-2 жилих нори,  на посівах  багаторічних трав заселення  становить  16%  площі, де обліковувалося від 3 до 5жилих колоній на гектар, в яких 3-6жилих нори.      

В господарствах області продовжено хімічний захист від, на даний час оброблено 11,3тис.га., з них озимі зернові 4,5 тис. га., озимий ріпак 2,5 тис. га., багаторічні трави на площі 4,3 тис. га.

 

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian