Підсумки діяльності сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області за 2017р.

Cектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області протягом  2017р.  виконував поставлені завдання у відповідності до вимог Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

За обґрунтованими зверненнями фізичних осіб і погодження  Державної регуляторної служби України, проводились позапланові заходи нагляду (контролю) з питань правильності формування та застосування державних регульованих цін, з метою захисту їх законних прав.  Так, протягом року до сектору надійшло та розглянуто 13 звернень фізичних осіб з питань правильності нарахування плати за житлово – комунальні послуги та застосування роздрібних цін на лікарські засоби.

Сектором організовувались та проводились позапланові заходи за зверненням суб’єктів господарювання щодо перевірки планових витрат і сформованих тарифів, з метою попередження порушень державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово – комунальні послуги,а також приведення витрат підприємств до рівня економічно обґрунтованих. Результатом проведеної роботи є виключення сум економічно необґрунтованих планових витрат зі складових тарифів та попереджено обрахування споживачів в розрахунку на рік послуги теплопостачання в сумі 971,33тис.грн, централізоване водопостачання та водовідведення 15,3млн.грн., утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 801,0тис.грн.

Проведено 8 позапланових заходів державного нагляду (контролю),  з них 5 суб’єктам господарювання надано приписи щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

На виконання доручення Віце-премєр-міністра України до листа Міністерства охорони здоров’я України від 11.04.2017р. №18-01/3-1344/10082, сектором щомісячно опрацьовуються матеріали моніторингу близько 60 аптек області, здійснюється аналіз 11,0 тис.  цін на лікарські засоби з предмету виконання вимог законодавства суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарських засобів по програмі «Доступні ліки», дотримання гранично допустимих роздрібних цін встановлених наказом МОЗ України від 03.04.2017р.  за №360 та від 26.07.2017р. за № 856.

Впродовж 2017 року сектор контролю за регульованими цінами приймав участь у роботі організованих робочих груп облдержадміністрації, а також за зверненням органу місцевого самоврядування приймали участь у комісії з питань правильності формування тарифів на комунальні послуги.

З метою упередження порушень державної дисципліни цін сектором постійно проводиться робота щодо висвітлення інформації на офіційному сайті про результати роботи, змін у діючому законодавстві з питань ціноутворення.

В черговий раз нагадуємо, що у  разі виявлення сумнівів щодо правильності застосування цін/тарифів суб’єктами господарювання на ринках регульованих цін,  – радимо негайно реагувати, та у разі необхідності звертатись до ГУ Держпрожспоживслужби в Житомирській області  щодо захисту своїх законних прав.