Плановий захід за видом продукції – прилади, що працюють на газоподібному паливі.

 kotel              З метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам та забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам, спеціалістами   відділу ринкового та  метрологічного нагляду   ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області  у 4-кварталі 2017 року проведено перевірку характеристик продукції на дотримання вимог Закону України   «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту «Про затвердження Технічного регламенту приладів, що працюють на газоподібному паливі» від 24 вересня 2008 р. N 856  та постанови КМУ від 30.12.2015р.   № 1184  «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення».   

          Під час проведення  планового заходу  у суб’єкта господарювання, встановлено факт розповсюдження продукції котла газового настінного ТМ “ARISTON”, на табличці з технічними даними якого зображення знака відповідності виконано не згідно з формою, описом, правилами та умовами нанесення, а саме: знак   відповідності  має видовжену горизонтальну форму, що суперечить вимогам постанови КМУ від 30.12.2015р. № 1184. Крім того, копії необхідних супровідних документів, не пред’явлено органу ринкового нагляду у встановлений законодавством термін, що не дає можливості в подальшому відстежити походження відповідної продукції.

Відповідно п. 2 ч. 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до суб’єкта господарювання застосовано штрафну санкцію в розмірі – 8 500,00 гривень за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам.