Побутова техніка, результати планової перевірки

рисСьогодні важко переоцінити роль, яку відіграє в нашому повсякденному житті побутова техніка. Неможливо уявити собі сучасне житло без таких екзотичних ще кілька десятиліть тому предметів, як телевізор, кондиціонер, піч СВЧ, пральна чи посудомийна машина. Побутова техніка економить наш час, допомагає використовувати його більш раціонально, дозволяє зробити відпочинок більш цікавим і повноцінним, а роботу більш ефективною.

Метою діяльності органів ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз безпеці життя та здоров’ю людей, безпечні умови праці, захист прав споживачів (користувачів), захист довкілля.

Під дію цього законодавства підпадає вся продукція, що перебуває у виробників, імпортерів, розповсюджувачів продукції. Усі суб’єкти господарювання зобов’язані вводити в обіг і розповсюджувати тільки безпечну продукцію.

На виконання Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік, спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено перевірку характеристик продукції за видом: електричне та електронне обладнання. Встановлено факт розповсюдження пральних машин ТМ “Vestfrost” та шафи-витяжки кухонної побутової ТМ “Gunter & Hauer” з порушенням вимог чинного законодавства, а саме: на електрообладнанні не нанесено знак відповідності технічним регламентам. Крім того, продукція не містила супроводжувальної інформації про найменування, контактну поштову адресу виробника та імпортера внаслідок чого, порушено вимоги    Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого Постановою КМУ        № 1067 та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого Постановою КМУ  № 1077.

За порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до суб’єкта господарювання застосовано штрафну санкцію в розмірі 7,65 тис. грн.   

Кожен з нас – споживач. Нам гарантовано право на якісну, безпечну продукцію, товари та послуги, а також отримання всієї необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість свідомого і компетентного вибору товару.