Полісся – колиска насіннєвої картоплі

 

 

кар

Картопля — культура помірного клімату. Вона нормально росте при відносно невисоких середньодобових температурах повітря і ґрунту. Найкращі умови для росту, розвитку й формування високих урожаїв бульб картоплі мають дерново-середньопідзолисті легкі супіщані та суглинкові ґрунти, оптимально забезпечені елементами живлення та вологою, притаманні зоні Полісся.       На території Радомишльського району в с.Межирічка  знаходиться фермерське господарство «Межирічка», яке вже кілька років поспіль  внесено до Реєстру виробників насіння та садивного матеріалу як насінгосп по вирощуванню сертифікованого посадкового матеріалу картоплі.Якісне та здорове насіння — запорука  гарного урожаю картопляра. Саме над цим наполегливо працюють  в сільгосппідприємстві.

21 червня 2018 року головного спеціаліста відділу насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Житомирській області було запрошено до ФГ «Межирічка» с.Межирічка Радомишльського району для надання методично-консультативної допомоги з питань  проведення апробації  сортових ділянок картоплі.

Разом з директором ФГ та головним  агрономом господарства було здійснено виїзд  на насіннєві посадки картоплі, врожай з яких не підлягає реалізації як сертифікований садивний матеріал. До апробації було представлено чотири сорти: Рівєра, Арізона, Рудольф та Пікассо на площі 9 га. Власник сортів Компанія «Агріко Б.В.», Нідерланди. Посадковий матеріал імпортовано  згідно ліцензійної угоди з ТОВ «Агріко Україна» м.Київ. Сорти Каррера та Коломбо, що належать ТОВ «ЕйчЗетПіСі Україна» м.Київ висаджені на площі 6 га.

На насіння наявні всі сортові документи  (сертифікати, атестати на елітну картоплю). Силами господарства були здійснені фітосанітарні прополки згідно методики. Сортову агротехніку дотримано. Головним агрономом  було заапробовано 15 га з еліти на першу генерацію та 20 га з першої на другу. Посадки, насіннєвий матеріал з яких планується реалізувати, буде проінспектовано за участю агрономом-аудитора ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» та відповідним чином сертифіковано.

Варто відмітити, що і на насіннєвих, і на товарних посівах неухильно дотримуються агротехнологій. Закладка насінників картоплі здійснена на сидеральних полях. Гребені сформовані із одночасним внесенням мінеральних добрив, грунтових гербіцидів та інсектецидів згідно норм, закладених в технологічних картах. Насіннєвий матеріал  оброблено  протруйником разом з біокомплексом. На день візиту було здійснено дві фунгіцидні  обробки проти фітофторозу, заплановано ще дві, а для пізніх сортів – три. І хоча для цьогорічного періоду вегетації сільгоспкультур на Житомирщині притаманні і  дефіцит опадів з квітня, і травнева спека та червнева прохолода, така агрометеорологічна ситуація не вплинула негативним чином на  картоплю в  Межирічці.  Вирівняність посадок, густота добра. ВФГ «Межирічка» дотримано всі вимоги для отримання врожаю сортового, добірного посадкового матеріалу картоплі.

Інспектором було рекомендовано провести  інсектицидну обробку картоплі зареєстрованими препаратами проти попелиці для запобігання поширення вірусних хвороб. Також на посадках першої генерації сорту Рівєра та Арізона провести ще одну фітосанітарну прополку. Надалася конструктивна консультація щодо здійснення апробації згідно методики про інспектування сортових посівів картоплі.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian