Про виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження за перше півріччя 2018 року

         Виконання Плану державного моніторингу  залишків ветеринарних препаратів та  забруднювачів у  живих тваринах і необроблених  харчових продуктах тваринного походження є одним з важливих завдань  Держпродспоживслужби,  яке спрямоване на забезпечення  населення безпечними  продуктами тваринного походження.

          Даний захід здійснюється  відповідно до Законів України  «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні  принципи та вимоги до  безпечності  та якості  харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину»,  утому числі  Директиви  Ради Європейського Союзу 96/23/ЄС.

         Згідно  Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження  спеціалістами Держпродспоживслужби області   за  I півріччя 2018 року до уповноважених   лабораторій   доставлено

 175 зразків  продукції, а саме:

   • 38 зразків яловичини;

   • 70  зразків свинини;

   • 4 зразки м’яса птиці;

   • 17 зразків риби;

   • 21 зразок молока коров’ячого;

   • 25 зразків  яєць.

         За результатами лабораторних досліджень встановлено 4 позитивних результати: 3 на наявність  хлорорганічних пестицидів в рибі ставковій та  1 на наявність  нітрофуранів в яйцях курячих.  Відповідно до процедури були проведені розслідування, в ході яких   операторам ринку  внесено приписи, де їх  зобов’язано    віднести  рибу ставкову та яйця курячі до продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною.  Оператори ринку, що займались вирощуванням  зазначеної риби припинили господарську діяльність.  Птахогосподарство   за порушення гігієнічних  вимог до виробництва  яєць курячих притягнуто до адміністративної відповідальності (накладено штраф у розмірі десяти мінімальних заробітних плат).

        План державного моніторингу  дає можливість  здійснювати  державний контроль  за виявленням залишкових кількостей  ветеринарних препаратів  та забруднюючих речовин  у продуктах тваринного походження  при їх застосуванні  суб’єктами господарювання.

         Головне управління Держпродспоживслужби  в Житомирській області закликає  операторів ринку  неухильно  дотримуватись  вимого щодо застосування   продуктивним тваринам  зареєстрованих  ветеринарних препаратів  та чітко  контролювати  терміни виведення лікарських засобів.

         Наголошуємо  на тому, що в разі  виявлення порушень під час здійснення заходів державного контролю та нагляду,  оператор ринку нестиме відповідальність  згідно Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

 

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian