Проблеми регулювання залежать від дієвості механізму господарювання.

сinyДо Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області на постійній основі звертаються мешканці сімейних гуртожитків  з проханням перевірити обґрунтованість діючих та планових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та достовірність  нарахування плати за комунальні послуги.

За результатами розгляду звернень, cектором контролю за регульованими цінами організовано та проведено 2 позапланові перевірки та виявлено факти порушення  Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМУ №869 від 01.06.2011р.

Так,  при нарахуванні плати підприємствами/установами  надавачами послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  (гуртожитків) завищувались тарифи за 1 кв.м. в місяць  від 0,03грн. до 5,55грн., за рахунок необґрунтованого включення до складу тарифу витрат за послуги вахтерів, завищення чисельності прибиральників,  двірників і забезпечення їх надлишковим інвентарем, завищення витрат на канцелярські  товари, тощо. Встановлено факт порушення при  нарахуванні  плати  за комунальні послуги у разі не проживання людей в сімейномому гуртожитку. Надавачів послуг зобов’язано провести перерахунки та повернути споживачам зайво нараховані кошти в сумі 60,6тис.грн..

Крім того, перевіркою встановлено факт оприлюднення з наміром подальшого встановлення органами місцевого самоврядування тарифу на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (для мешканців гуртожитку зі статусом сімейного) в розмірі 14,12 грн./1 кв.м. в місяць, який сформовано з врахуванням економічно необґрунтованих планових витрат.

 Проведеним економічним аналізом планових витрат встановлено, що обґрунтований розмір  тарифу  становить 4,77грн. / 1 кв.м. в місяць тобто на 9,35грн. менше. За результатом проведеної роботи ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області попереджено обрахування споживачів  в сумі 558,0 тис.грн.  в розрахунку на рік, відповідно зменшено частку  бюджетного  фінансування по пільгам і субсидіям.

Суб’єктам господарювання надано приписи щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

Кожен з нас – споживач. Ознайомившись з вищезазначеною інформацією, звертаємо увагу на те, що всі ми маємо право зробити завжди усвідомлений вибір. У разі виявлення сумнівів щодо правильності застосування тарифів, підприємствами надавачами житлово – комунальних послуг, радимо негайно реагувати, а у разі необхідності звертатись  до ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, із захистом своїх законних прав.