Проведення планової перевірки у суб’єкта господарювання за видом продукції – ігри та іграшки для дітей

575_dytyachablaboratoriaВідповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду та плану здійснення перевірок з ринкового нагляду на ІІІ-квартал 2016 року, спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду, в липні 2016 року здійснено виїзну планову перевірку у місті Новоград-Волинський у суб’єкта господарювання, що займається розповсюдженням продукції, а саме: ігри та іграшки для дітей, на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок затвердженого ПКМУ від 11.07.2013р. № 515, ПКМУ від 30.12.2015р. № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення».
Проведеною перевіркою, у суб’єкта господарювання встановлено порушення вимог чинного законодавства, а саме:
– факти розповсюдження дитячих іграшок, що не відповідають вимогам пунктів 25,52 Технічного регламенту безпечності іграшок. Окрім того, розповсюджувались іграшки пакування, маркування які не містили інформації про найменування та адресних даних імпортера, що відповідає за введення іграшок в обіг на території України, тобто в супереч вимогам п.18. Також, продукція не містила інформації стосовно власного найменування та адресних даних виробника, що суперечить вимогам пункту 10 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2013р. № 515.
При проведенні планового заходу, перевіреної продукції, яка не відповідає встановленим вимогам – в кількості 5 (п’ять) одиниць на загальну суму 1,1 тис.грн.
За результатами ринкового нагляду, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальний (корегувальний) захід: обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності. Рішення суб’єктом господарювання у встановлений термін, виконано повністю та результативно. Про виконання рішення, органу державного ринкового нагляду, суб’єктом господарювання письмово надано повідомлення з підтверджуючими документами про виконання цього рішення. Проаналізувавши відомості, які містяться в повідомленні, доданих до нього документах, про виконання рішення, органом ринкового нагляду прийнято рішення щодо скасування вищезазначеного рішення.
Відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» статтею 44 встановлена відповідальність за порушення цього Закону.
До суб’єкта господарювання за виявлене порушення, при розповсюдженні продукції, яка не відповідає встановленим вимогам винесено постанову та застосовано штрафну санкцію в розмірі – 4 250,00 гривень. Суму штрафу суб’єктом господарювання сплачено в повному обсязі до Державного бюджету.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian