Результати планової перевірки

загруженоНа сьогоднішній день на ринку України представлено широкий асортимент побутової техніки різноманітного походження. Але чи багато серед них  абсолютно безпечних?  Не так вже і багато.                                                   Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, на підставі секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік, здійснено ряд  планових перевірок характеристик продукції у суб’єктів господарювання, що займаються реалізацією побутової техніки.

В ході перевірок встановлено, що електрообладнання на ринку, як правило, невідомого походження. Зазвичай, виробником цієї неякісної продукції є Китайська Народна Республіка. В непоодиноких випадках, фактичних виробників та постачальників таких товарів, шляхи їх надходження встановити практично неможливо, оскільки підприємці працюють за спрощеною системою оподаткування та не мають відповідних супровідних документів.   

Так, в  одному з районних центрів Житомирської області проведеною плановою перевіркою, встановлено факти розповсюдження продукції електроплити одноконфоркової  та двоконфоркової ТМ “STENSON”,чайників електричних ТМ “PHILIPS” та  ТМ “TEFAL”, на електрообладнанні яких не нанесено знак відповідності технічним регламентам, внаслідок чого порушено вимоги п. п. 28, 42 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 року  № 1067 та п. п. 32, 45 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 року №1077.                                                                                                       

 За результатами перевірки, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи, які суб’єктом господарювання виконано у  термін передбачений діючим законодавством.                                              

          За порушення  вимог   статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до  суб’єкта  господарювання  застосовано штрафні санкції в розмірі  34,0 тисячігривень.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian