Результати здійснення ринкового нагляду за 9 місяців 2017 року

узсЗгідно плану перевірок характеристик продукції, фахівцями відділу ринкового та метрологічного нагляду  ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, здійснено всього 35 перевірок. Проведеними перевірками, у 27 суб’єктів господарювання встановлені порушення вимог чинного законодавства, що становить 77,1 відсотків від загальної кількості перевірок.

За ланцюгом постачання, згідно оперативного сповіщення проведено 7 позапланових  заходів, де підтверджено невідповідність продукції встановленим вимогам, виявленої у її розповсюджувачів.

Перевірки здійснювались у суб’єктів господарювання, що займаються розповсюдженням продукції, а саме:

– ігри та  іграшки для дітей, мийні засоби, лампи побутового використання (електричні лампи розжарення, освітлювальна апаратура), обладнання електронне та електричне, прилади, що працюють на газоподібному паливі, радіобладнення телекомунікаційне кінцеве (термінальне) обладнання.

  Під час перевірок зверталась увага:

  • на наявність та належне застосування знаку відповідності;
  • відповідність маркування товарів вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, а саме: наявність інформації про найменування, адресу виробника або уповноваженої особи на державній мові, застережливої інформації щодо застосування продукції;
  • наявність документації та декларацій про відповідність, що підтверджують виконання вимог щодо безпечності товарів, установлених в Технічних регламентах та модулях оцінки відповідності;
  • відповідність вимогам до енергетичної етикетки для електричних лампочок.

На підставі проведених перевірок, через невідповідність вимогам Технічним регламентам, до суб’єктів господарювання за відповідний період прийняті:

  • Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – в кількості 61 , в тому числі:
  • 25 рішень щодо усунення формальної невідповідності;
  • 17 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;
  • 19 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку до приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.

У даному періоді, винесено ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області 25 постанов про застосування господарських штрафів, на загальну суму 93 500,00 грн., стягнуто до державного бюджету – 112 839,00 грн. з урахуванням штрафів за 2016 рік.  

  За  виявлені порушення, до суб’єктів господарювання застосовані фінансові санкції відповідно до статті 44 Закону України  «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

 

 

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031