Щодо дотримання вимог чинного санітарного законодавства під час оздоровчої кампанії 2018 року

obshhestvo-lagerВсього протягом  оздоровчого сезону в закладах області оздоровлено 2083 дитини, відпочило –17639 дітей.

За результатами проведеної медичними працівниками оцінки ефективності оздоровлення дітей в закладах, які працювали з тривалістю зміни 21 день, відмічається її достатній рівень. Так, в дитячих закладах оздоровлення за оцінкою ефективності у I зміну середній показник оздоровлення становив 78% (показник маси тіла  збільшився у 57 % дітей, показник зросту – у 67% дітей, збільшення показників динамометрії та життєвої ємкості легень відмічалося у 78% дітей); 84 % дітей жодного разу не звернулись за медичною допомогою.

       Станом на 01 серпня поточного року більшість закладів  оздоровлення області закінчили ІІ оздоровчу зміну.

      В липні 2018 року під наглядом спеціалістів Держпродспоживслужби області знаходились15 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей,  у т.ч. 9  закладів з цілодобовим перебуванням дітей та 6 пришкільних таборів.

     В той же час при здійсненні перевірок цих закладів спеціалістами Держпродспоживслужби були виявлені порушення санітарного законодавства: недотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів на харчоблоках, порушення поточності виробничих процесів, порушення технології приготування готових страв, що підтверджено лабораторними дослідженнями якості готових страв та змивів з обладнання, інвентарю та режиму миття посуду, недотримання товарного сусідства при зберіганні швидкопсувних продуктів харчування в холодильниках, недотримання погоджених  Держпродспоживслужбою перспективних двотижневих меню.

Не на належному рівні в закладах оздоровлення та відпочинку  відмічалась і якість харчування. Норми харчування в пришкільних таборах виконувались в середньому по області на 85%.

       По виявлених порушеннях вимог чинного санітарного законодавства спеціалістами Держпродспоживслужби області керівникам та власникам закладів оздоровлення та відпочинку було направлено 229 приписів, 20 розпоряджень щодо усунення виявлених порушень, відсторонено від роботи 1 особу; вилучено з реалізації  та утилізовано 34кг харчових продуктів на суму 1371грн., повернуто постачальникам харчових продуктів  на суму 876,24грн.; направлено 172 доповідних листи в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування  з пропозиціями  щодо термінового вжиття заходів  впливу.

       Контроль за оздоровленням та відпочинком дітей в області з боку спеціалістів Держпродспоживслужби наразі продовжується.