Щодо дотримання вимог чинного санітарного законодавства під час оздоровчої та відпочинкової кампанії 2019 року

відпСтаном на 15.07.2019 року в області в практично завершено функціонування закладів відпочинку з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх закладах. За  оперативними даними в області  відкрилося 276 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, з них 11 позаміських  дитячих оздоровчих  закладів, у т.ч. 2 оздоровчих заклади санаторного типу та 4 табори різних релігійних  конфесій, та 265 закладів з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх закладах.

Через заборону  Держпродспоживслужби не відкрилися та від терміновано відкриття  12 таборів з денним перебуванням дітей – по 5 таборів в Бердичівському та Черняхівському районах і по 1 табору в Коростишівському та Хорошівському районах (через невідповідність якості питної води гігієнічним нормативам, неготовність харчоблоків, а 1 табір в Хорошівському районі не відкрився через карантинні заходи по кору.

За період підготовки та функціонування протягом оздоровчої зміни фахівцями служби області взято участь у проведенні 473 позапланових перевірок закладів оздоровлення та відпочинку. Порушення вимог чинного законодавства реєструвались в  200 закладах (42,4%).

У підготовчий період порушення вимог санітарного законодавства стосувались санітарно- та матеріально-технічного забезпечення закладів та їх харчоблоків, а саме: незавершеність робіт у проведенні поточних ремонтів приміщень, благоустрою території, ремонту твердого інвентарю, не погодження перспективних меню, невідповідності питної води гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. В ході роботи закладів виявлені порушення щодо дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів на харчоблоках, порушення поточності виробничих процесів, порушення технології приготування готових страв, що підтверджувалось лабораторними дослідженнями якості готових страв та змивів з обладнання, інвентарю та посуду.        

В ході проведення обстежень підготовки та функціонування закладів оздоровлення та відпочинку оздоровчої зміни спеціалістами Держпродспоживслужби області здійснювався відбір зразків питної води, готових страв, об’єктів зовнішнього середовища для проведення їх лабораторних досліджень. 

За виявлені порушення керівників таборів притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів. Наразі оштрафовано 8 відповідальних осіб закладів, керівникам та власникам закладів оздоровлення та відпочинку направлено 169 приписів, винесено 1 розпорядження про тимчасову заборону заїзду дітей на оздоровлення на I зміну, відсторонено від роботи 3-х осіб; направлено 75 доповідних листів в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування  з пропозиціями  по усуненню виявлених порушень чинного законодавства.

Питання забезпечення санепідблагополуччя дітей в ході проведення їх оздоровлення та відпочинку продовжує знаходитись на контролі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

ТЕМА ДНЯ

  • Участь у нараді з питань функціонування обласних, районних, міських державних лікарень ветеринарної медицини, що проводиться Держпродспоживслужбою України.
  • Участь у семінарі на базі Головного територіального управління юстиції у Житомирській області з питань нових процесуальних строків у різних судових інстанціях та порядку реєстрації (ліквідації) юридичних осіб.
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031