Скайп-нарада щодо ситуації з африканської чуми свиней

IMG_305001.02.2017 року   начальник Головного управління Держпродспоживслужби  в Житомирській області Шпита О.О. провів скайп-нараду з в.о. начальників територіальних управлінь Держпродспоживслужби в районах та м.Житомирі, директорами  міжрайонних та районних державних лабораторій ветеринарної медицини по наслідках відеоконференції від 26.01.2017р. під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України.  На порядок денний винесені питання :

– про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в Україні та  на території Житомирської області ;

– аналіз виконання завдань, поставлених  рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській облдержадміністрації.

Як зазначив начальник ГУ ДПСС в Житомирській області Шпита О.О. , в країні  склалась вкрай складна епізоотична ситуація щодо захворюваності свиней на африканську чуму. Протягом  2016 року   АЧС  зареєстровано на території 16 областей ( 91 спалах). З початку  2017 року  спостерігається тенденція до прогресування  захворювання – станом на 31.01.2017 року зафіксовано  вже 21 спалах на території 11-ти областей України.

Окрема увага була приділена питанню виконання завдань щодо недопущення розповсюдження АЧС  , поставлених Міністром аграрної політики та продовольства України Кутовим Т.В. під час відеоконференції від 26.01.2017р. :

 • створення та робота мобільних груп;
 • інвентаризація  свиногосподарств:
 • відповідальність інспекторів за ступінь біобезпеки господарств, які подаються до реєстру;
 • співпраця на місці з органами Національної поліції та МНС;
 • вирішення проблеми незареєстрованих ферм та ферм з низьким рівнем біобезпеки
 • оперативність дій при ліквідації  спалаху для недопущення подальшого розповсюдження.

Останні коментарі

  Архіви

  Категорії

  EnglishUkrainian