Спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області виявлено порушення при застосуванні тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

rasscheti-na-kankulatoreГоловним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області відповідно до плану роботи на 2019р.,  здійснюються планові заходи (перевірки) державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог законодавства при застосуванні державних регульованих цін/тарифів.

Так, в лютому 2019р. спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами  проведено планову перевірку на предмет  правильності формування, встановлення та застосування тарифів у суб’єкта господарювання надавача  послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  в місті Житомирі, що застосовувалисьдо введення в дію Закону України «Про житлово – комунальні послуги»згідно якого з 10.06.2018р. надається послуга «управителя багатоквартирним будинком», яка не підпадає під державне регулювання цін.  

У ході перевірки спеціалістами  ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області встановлено завищення тарифів  на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій від 0,03грн. до 1,72грн. за 1кв.м. з (ПДВ), чим було порушено вимоги Постанови КМУ від 01.06.2011р. за № 859 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово – комунальні послуги» та  Постанову КМУ від 11.12.2013р. за № 970 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненаданні або наданні в неповному обсязі».

За результатом проведеної роботи було складено акт перевірки,  суб’єкту господарювання винесено рішення про застосування фінансово – господарських санкцій,  складено припис з вимогою усунути виявлені порушення при застосуванні державних регульованих цін/тарифів шляхом проведення перерахунків споживачам та повернення зайво нарахованої плати.

В інформаційному порядку ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє, що сума застосованої штрафної санкції  у суб’єкта господарювання  вилучена в дохід державного бюджету, крім  того, споживачам  проведено перерахунок зайво нарахованої плати в повному розмірі на  суму 138,5 тис.грн. та  інформовано Управління праці та соціального захисту населення  про зменшення бюджетного фінансування по відшкодуванню пільг і субсидій.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian