Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області взяли участь у семінарі в рамках пректу TWINNING

20180621_142147-900x520У рамках Пректу Twinning 18 -21 червня 2018 року в м. Дніпро , Дніпропетровської  області  відбувся семінар на тему : «Тренінг по фітосанітарному моніторингу шкідливих організмів,шкідників і бур’янів відповідно до міжнародних стандартів».                                                                    

    Перед присутніми виступали європейські експерти: Анітра Лестланде – начальник відділу інтегрованого захисту рослин від шкідників, Державної служби захисту рослин Латвії; Хайке Ніт – старший спеціаліст служби захисту рослин, Сільськогосподарської палати Шлезвіг-Гольштейну, Німеччина; Алма Валіушкайте – начальник Лабораторії захисту рослин, Інститут рослинництва, Литовський науково-дослідний центр сільського та лісового господарства.

    Проект Twinning  «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин і здоров’я рослин,поліпшення пов’язаних інспекцій та лабораторних послуг» передбачає захистити людське здоров’я та довкілля від можливих ризиків, пов’язаних із використанням засобів захисту рослин.

  У заході взяли участь представники Держпродспоживслужби Житомирської, Київської, Вінницької, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Чернігівська та Черкаської областей.

   Мета програми: надання інспекторам знань з питань методології моніторингу шкідників,хвороб та бур’янів (шкідливих організмів),деяких аспектів успішного та сталого використання засобів захисту рослин,мінімізації ризику використання,концепції та цілей інтегрованого захисту рослин,системи раннього попередження та економічного порогу шкідливості.   

     Учасники мали змогу ознайомитися з цікавими презентаціями з методології моніторингу шкідливих організмів концепція ІЗР (ЄС), моніторингу шкідників і хвороб ріпаку, полуниці, овочів, яблуні і груші, по виявленню нового шкідника дрозофіли сузукі, по використанню біопрепаратів, по карантинному шкіднику діабротика, бактеріальних хворобах сільськогосподарських рослин.

     Були проведені практичні заняття, роботи в групах, щодо визначення шкідливого організму та його приналежності до культури, розробка стратегій інтегрованого захисту рослин, рекомендації щодо захисту.

    Учасники проекту пройшли тестування та отримали сертифікати,які засвідчують право на проведення таких тренінгів серед спеціалістів фітосанітарної діагностики,прогнозування та аналізу ризиків в областях.IMG_20180620_122403