Співробітництво ГУ ДПСС в Житомирській області та ДП «Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»

            В рамках співпраці Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області та ДП «Житомирстандартметрологія» 20 жовтня 2017 року відбувся семінар на тему «Здійснення державного контролю та метрологічного нагляду Держпродспоживслужбою у світлі вимог нових законодавчих актів» . Учасники семінару – керівники та представники підприємств харчової промисловості  Житомирщини. Мета семінару – інформувати представників підприємства з виробництIMG_3806ва харчових продуктів  щодо змін чинного законодавства у сфері технічного регулювання, порядку здійснення  державного контролю та метрологічного нагляду. До участі у заході був залучений начальник управління захисту споживачів – Кияниченко С.Г.

Так, доповідач ознайомив присутніх з механізмом проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання відповідно до   Закону України  «Про основні  засади контролю (нагляду) у сфері господарської діяльності».  Зазначив, що  Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» прийнятий 18.05.2017 р. набере чинності   лише 04.04.2018 р.IMG_3810

Крім того, довів присутнім про деякі зміни в законодавстві щодо державного ринкового нагляду,  – суттєво змінилися розміри штрафних санкцій, які вживаються до суб’єктів господарювання у разі  встановлення невідповідності продукції вимогам стандартів та технічних регламентів.

В ході доповіді було зазначено, що  починаючи з 01.01.2018 року  спеціалістами відділу  ринкового та метрологічного нагляду ГУ ДПСС в Житомирській області буде  здійснюватись нагляд за засобами вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації . Відповідно до  ст.17 Закону України  «Про метрологію та метрологічну діяльність»  повірка ЗВТ проводиться науково-метрологічними центрами та повіреними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.

Окрема увага приділялась   питанням дотримання вимог законодавства  у сфері рекламної діяльності . Начальник управління захисту споживачів навів присутнім приклади основних порушень :  розміщення реклами без дозволу органів місцевого самоврядування, зауважив, що відповідно до Закону України «Про рекламу»  забороняється використання у рекламі національної символіки, зображення справжньої чи  іграшкової зброї, дітей тощо. Нагадав, що штрафні санкції за порушення вимог чинного законодавства сягають 5-тикратного  розміру від вартості розміщення реклами. Наприкінці доповіді  було надано  відповіді на численні питання слухачів семінару.

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031