Тарифи на житлово – комунальні послуги діють на рівні економічно обґрунтованих витрат.

d12cdb8a8a85c6b88897be64b32cea02_500x317Підвищення  вартості енергетичних та матеріальних ресурсів, рівня оплати праці, податків, зборів і обов’язкових платежів,  змушують кожного споживача цікавитись  питанням  достовірності та правильності застосування тарифів на  житлово – комунальні послуги.

Так, на  адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області колективно звернулись споживачі районного центру області щодо порушення їх законних прав суб’єктом господарювання  надавача  житлово – комунальних послуг. За погодженням  Державної регуляторної служби України, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області організовано та проведено позаплановий захід (перевірку) державного нагляду (контролю).

Проведеною перевіркою, встановлено порушення норм чинного законодавства при формуванні планових витрат у сформованих і встановлених тарифах підприємства –  надавача житлово – комунальних послуг.

За результатами виявлених недоліків  ГУ  Держпродспоживслужби в Житомирській області  для суб’єкта господарювання складено припис про усунення порушень  державної дисципліни цін шляхом  призупинення застосування економічно необґрунтованих тарифів на житлово – комунальні послуги та проведення перерахунків споживачам з метою повернення  зайво нарахованої плати. Суб’єкт господарювання листом повідомив ГУ  Держпродспоживслужби в Житомирській області про  виконання  вимог припису та проведення перерахунків споживачам за послуги з централізованого водопостачання і водовідведення та утримання житлових будинків і прибудинкових територій на загальну суму 237,9тис.грн.

 На сьогодні споживачі житлово – комунальних послуг часто зустрічаються  з незрозумілими для них цифрами в платіжних документах для оплати житлово – комунальних послуг. Як наслідок, у  разі виявлення сумнівів щодо правильності застосування тарифів, підприємствами надавачами житлово – комунальних послуг, радимо неодмінно реагувати, а у разі необхідності звертатись  до ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області щодо  захисту  своїх законних прав.

 

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian