Участь спеціалістів Держпродспоживслужби у засіданні комісії ТЕБ та НС

10 вересня  фахівці Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області прийняли участь у засіданні міської комісії ТЕБ та НС, де розглядалося питання горіння відходів на Бердичівському міському сміттєзвалищі.

Наступного дня спеціалістами управління було організовано   проведення лабораторно-інструментальних вимірів стану забруднення атмосферного повітря на території  с.Скраглівка Бердичівського району (найближче розташований населений пункт). За результатами проведених лабораторно-інструментальних досліджень  встановлено перевищення ГДК по вмісту азоту діоксиду та оксиду вуглецю в двох точках вимірів.

Фахівцями Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області було надано ряд пропозицій  місцевим органам самоврядування щодо організації щоденного проведенням моніторингу рівня забруднення атмосферного повітря.

Крім того, з метою попередження виникнення небезпечних для здоров*я та життя людини наслідків впливу горіння (смогу) спеціалісти радять  дотримуватись певних рекомендацій щодо захисту дітей та дорослих, у першу чергу груп ризику :

 • обмежити перебування на відкритому повітрі у ранковий час тому, що концентрація смогу у повітрі у цей час максимальна;
 • обмежити фізичне навантаження;
 • щільно закривати вікна та двері, щілини у дверях та вікнах рекомендується закривати вологою тканиною, при неможливості їх герметизації зробити завіси;
 • з метою зниження токсичної дії продуктів смогу вживати полівітаміни (у разі відсутності протипоказань);
 • -у житлових та службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання;
 • промивати ніс та горло;
 • рекомендується вживати кисломолочні продукти, підсолену та лужну воду. Менше вживати солодкої газованої води.
 • в їжі перевагу варто віддавати фруктам і овочам, іншим стравам, багатим на мінеральні речовини.
 • не вживати алкоголь і обмежити тютюнопаління : це провокує розвиток гострих та хронічних захворювань дихальної системи;

Нагадуємо, що симптомами , які виникають при отруєнні продуктами горіння є втома, головний біль, порушення дихання, погана концентрація уваги, порушення орієнтування у просторі,частий пульс (тахікардія), підвищення артеріального тиску, судоми. При виникненні зазначених симптомів необхідно негайно звернутись до лікаря за медичною допомогою !

ТЕМА ДНЯ

 • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
 • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829