Участь у нараді департаменту агропромислового розвитку та економічної політики

DSCN515015 лютого в Житомирській облдержадміністрації  за ініціативи департаменту агропромислового розвитку та економічної політики відбулась нарада з обговорення питань недопущення отруєння бджіл пестицидами та агрохімікатами під головуванням в.о. директора департаменту Віктора Градівського.

Житомирщина входить у трійку областей – лідерів за кількістю бджолосімей, але останнім часом гостро постає проблема щодо потрави (загибелі) бджолосімей у результаті  обробки  сільськогосподарських угідь отрутохімікатами та пестицидами .

До обговорення проблематики порушеного питання були запрошені пасічники області, представники відділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств та громадських організацій.

             Від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області до участі у нараді долучився перший заступник начальника управління  – Ігор Волківський.DSCN5278

                В своїй доповіді за допомогою мультимедійного відтворення він висвітлив  класифікацію хвороб бджолосімей та основні заходи з їх ліквідації. Друга частина доповіді були присвячена вивченню  порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку та основних вимог щодо експорту продукції бджолярства  до країн ЄС з метою донесення  присутнім інформації про необхідність легалізації пасічників Житомирщини.

Зокрема , у ході наради розглядався законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва з метою внесення необхідних пропозицій. На обговорення виносились питання щодо заборони використання високотоксичних пестицидів, які вже заборонені в країнах Європейського Союзу, відновлення посиленого державного контролю з боку Держпродспоживслужби за використанням отрутохімікатів та пестицидів, рекомендації аграріям Житомирської області використовувати безпечні засоби захисту рослин, які не завдаватимуть шкоди навколишньому середовищу та не викликатимуть потраву (загибель) бджолосімей.DSCN5140DSCN5159

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian