Участь у нараді щодо реалізації принципу “єдиного вікна”

 

15 березня у приміщенні Житомирської митниці ДФС відбулась нарада за підсумками застосування у повному обсязі  принципу «єдиного вікна» за лютий 2018 року. У нараді взяли участь представники ГУ ДПСС в Житомирській області: начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства – Світлана Кончаківська та начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні – Ніна Чупахіна.

Так, з 1 лютого 2018 року запроваджено повноцінне функціонування принципу «єдиного вікна». За період з 1 по 28 лютого поточного року Житомирською митницею ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 97% митних декларацій, решта 3% – відповідно до вимог постанови КабінетуМіністрівУкраїнивід 31 січня 2018 року № 44.

Запровадження принципу “єдиноговікна” значно спростило митні процедури, зменшило час на їх проведення. За результатами аналізу функціонування принципу «єдиного вікна» можна відзначити, що використання цієї системи стає основним способом спілкування підприємств з контролюючими органами та митницею. І при цьому важливо відмітити, що таке спілкування здійснюється за допомогою електронних систем, які дають можливість бізнесу уникати фізичного контакту з контролюючими органами та митницею, в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України.

Наприкінці наради тривали обговорення  проблемних питань, які виникають під час реалізації  принципу «єдиного вікна» та можливих шляхів їх вирішення

Архіви