Участь у семінарі щодо профілактики та боротьби зі сказом

18 червня 2018 року  за сприяння Європейського Союзу відбувся семінар щодо профілактики та боротьби зі сказом, в тому числі окрему увагу було приділено законодавству ЄС щодо переміщення домашніх тварин на територію ЄС з третіх країн.

В даному заході від Житомирської області взяли участь головні спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ ДПСС в Житомирській області Шевчук Л.В. та Яткевич П.А.

В ході семінару було доведено що, в Європейському Союзі є 9 країн традиційно вільних від сказу, 14 країн звільнилися внаслідок запровадження програм пероральної вакцинації диких тварин та 7 країн де на даний час продовжують проведення пероральної вакцинації в тому числі сусідні із Україною Польша, Словатчина,Угорщина та Румінія.

Поряд із тим, починаючи із 2011 року зареєстровано 22 випадки ввезення до Європи домашній тварин хворих на сказ ( в основному із країн Африки та Індії), тому було посилено вимоги щодо ввезення домашніх тварин із третіх країн, що торкається і України.

Зокрема допускаються до вивезення із України в країни ЄС тварини віком понад 7 місяців та які відповідають наступним критеріям:

–         Оформлений паспорт на тварину міжнародного зразку;

–         Ідентифікована (шляхом вживлення чіпа), про що має бути зроблена відповідна відмітка у паспорті;

–         Проведена вакцинація від сказу ( не раніше як у віці 12 тижнів) із відповідним відображенням у паспорті. Дійсна коли проведена не раніше ідентифікації.

–         Проведено забір крові через 30 днів після вакцинації, для дослідження на титр антитіл до вірусу сказу та проведено дослідження в акредитованій лабораторії ( в Україні 1 лабораторія – НДІЛДВСЕ м. Київ).

–         Пройшли період очікування в термін 3 місяці з моменту дослідження на титр атитіл.

–         Оброблені проти паразитів (Ехінококу) не раніше як за 120 дн. та не пізніше 24 год. до часу виїзду.  

–         Виданий ветеринарний сертифікат регіональною службою, який діє 10 днів.