Участь у засіданні круглого столу з обговорення питань охорони довкілля

фото115 березня 2019 року у приміщенні Житомирського державного технологічного університету за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги відбулось засідання круглого столу «Екологічні ризики та вплив на довкілля: діяльність промислових ферм в Україні».

Від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області до заходу долучився перший заступник начальника управління – Ігор Волківський. До засідання круглого столу були запрошені також представники органів місцевого самоврядування , виконавчої влади, науковці, представники громадськості та бізнесу,ЗМІ.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги –  Тетяна Тимочко у своєму виступі окреслила основні екологічні ризики діяльності підприємств промислового тваринництва для довкілля та здоров’я людей.

На обговорення виносились питання майбутньої  перспективи заборони функціонування промислових ферм в Україні та світовий досвід функціонування хутрових ферм, зокрема, у Європейських країнах .

Так, учасникам засідання було наведено приклади грубих порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища  під час планування будівництва  (розширення) звіроферм в деяких регіонах країни  .фото12

 Наприкінці засідання між учасниками було досягнуто згоди , що для зменшення негативного впливу промислових ферм на навколишнє середовище необхідно:

  • розробити Державну цільову програму зменшення забруднення довкілля підприємствами агропромислового комплексу;
  •   привести законодавчу базу, що регламентує діяльність тваринницьких підприємств, у відповідність до європейського законодавства; 
  •   удосконалити Ветеринарно-санітарні правила для тваринницьких господарств, зокрема наблизити умови утримування до природних;
  •  сприяти науковим розробкам новітніх природоохоронних технологій для перероблення відходів та очищення стічних вод підприємств звірівництва.

ТЕМА ДНЯ

  • Участь у нараді з питань функціонування обласних, районних, міських державних лікарень ветеринарної медицини, що проводиться Держпродспоживслужбою України.
  • Участь у семінарі на базі Головного територіального управління юстиції у Житомирській області з питань нових процесуальних строків у різних судових інстанціях та порядку реєстрації (ліквідації) юридичних осіб.
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031