Від якості насіння – до якості врожаю

При підвищеному попиті на насіння сільськогосподарських  культур, що спостерігається з наближенням  весняно – польових робіт, в покупців  зростає ризик купити некондиційне насіння.                                         

    З огляду на це,  відділ контролю в сфері насінництва та  розсадництва  управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області   нагадує споживачам насіння  та садивного матеріалу, що :

–   при купівлі насіння покупець має право вимагати в продавця відомості про партію насіння, яке він хоче придбати. Номер партії вказано на  пакеті, а  дані про посівні якості цієї партії насіння занесені згідно ДСТУ 6006:2002  в  Довідку про сортові та посівні якості, яка видається власнику насіння  фірмою-продавцем і містить наступну інформацію:

–  назва  підприємства, де придбано насіння, кому відпущено, культура, сорт, (гібрид), рік врожаю, номер партії, схожість, чистота, вологість, походження насіння, термін дії документу.

   Покупцеві варто знати, що термін дії документів на насіння овочевих культур щодо посівних якостей становить 12 місяців, а на упаковане в герметичну тару – 24 місяці.

    Використання та реалізація насіння, яке не забезпечене супровідними документами про їх походження та якість – забороняється.

    Власник  насіння повинен гарантувати  відповідність сортових та посівних якостей насіння і садивного матеріалу, зазначених у відповідних документах, і в разі їх порушення несе відповідальність згідно з чинним законодавством України.

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829