За порушення вимог нового законодавства про контроль за харчовими продуктами застосовано перші санкції

photoВ рамках реалізації Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042), який набрав чинності 4 квітня 2018 року, державними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області здійснюються планові та позапланові заходи державного контролюоператорів ринку, які здійснюють виробництво та обіг харчових продуктів.

Відповідно до вимог чинного законодавства державні інспектори вживають заходи реагування на виявлені, в ході перевірки операторів ринку порушення – фіксують факти, вносять приписи, за грубі систематичні недотримання вимог нормативних актів – застосовують санкції.

На сьогодні, за результатами планових заходів державного контролю, що здійснювався в рамках Закону №2042, до адміністративної відповідальності притягнуто двох операторів ринку – відповідно до пункту 19 статті 65 за невиконання приписів, внесених за результатами планових заходів, на фізичних осіб-підприємців накладено штраф у розмірі пяти мінімальних заробітних плат.

Головне управління Держпродспожитвслужби закликає операторів ринку неухильно дотримуватисмь вимог чинного законодавства про харчові продукти. Нагадуємо, що за порушення нового закону передбачені жорсткі санкції: сума штрафу сягає від 5 до 50 мінімальних заробітних плат – залежно від скоєного правопорушення.

Контроль за обігом харчових продуктів з боку Держпродспоживслужби триває.

ТЕМА ДНЯ

  • Робоча нарада щодо планування лабораторно-інструментальних досліджень на 2020 рік;
  • Робоча нарада з керівниками структурних підрозділів, що здійснюють контрольно-наглядові функції, присвячена аналізу внесення відомостей про заходи державного нагляду (контролю) до Інтегрованої автоматизованої системи.
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829