Запровадження карантинного режиму на території Чуднівського району

2При проведенні фітосанітарного моніторингу  на встановлення фітосанітарного стану  області Державними фітосанітарними інспекторами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області виявлено нові вогнища Американського білого метелика (HyphantriacuneaDrury)на території смт. Чуднів, Чуднівського району на прощі 0,3 га. На даній території рішенням голови Чуднівської районної адміністрації від 22.08.2018 року № 511 було запроваджено карантинний режим та затверджені заходи щодо локалізації та ліквідації.snimok-14.08.2018-02-500x433

На даний час площа зараження Американським білим метеликом  в Житомирській області сягає 39,27 га га, це 6 районів області, а площа (Ружинський, Попільняський, Чуднівський, Бердичівський, Житомирський, Андрушівський район ). На цих територіях запроваджено карантинний режим, та здійснюються заходи по локалізації та ліквідації. А також, ще тривають обстеження.

 Фітосанітарні заходи. Виявлені гнізда, а іноді і яйцекладки необхідно зрізувати і спалювати разом з гусеницями, а ушкоджені й прилеглі здорові дерева та чагарники в радіусі до 50 м обприскувати пестицидами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Землевласникам необхідно регулярно обстежувати дерева, ретельно оглядаючи їх крону, особливо в 1-й декаді червня та у 2-й декаді серпня, коли з’являються перші павутинні гнізда гусениць I і II поколінь. З зараженої зони забороняється вивезення рослин і продукції рослинного походження без карантинних сертифікатів.