Запроваджено карантинний режим по картопляній нематоді

При проведенні фітосанітарного моніторингу  на встановлення фітосанітарного стану  області Державними фітосанітарними інспекторами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області виявлено нові вогнища регульованого шкідливого організму -Золотистої картопляної нематоди (Globoderarostochiensis)на територіїприсадибних ділянок приватних осіб смт. Народичі та с. Селець Народицькому районі на загальній прощі 0,9 га – 18 присадибних ділянок. На даній території рішенням голови Народицької районної адміністрації від 17.07.2018 року № 194 було запроваджено карантинний режим та затверджені заходи щодо локалізації та ліквідації.

Крім того, при проведенні фітосанітарного моніторингу старих вогнищ золотистої картопляної нематоди на території присадибних ділянок приватних осіб с. Довбиш  Баранівського району, підтверджено зараження золотистою картопляною нематодою на 6 присадибних ділянках, на площі 0,58 га.

На даний час площа зараження золотистою картопляною нематодою в Житомирській області сягає 318, 4568 га, це 13 районів.

З метою, локалізації та ліквідації вогнищ золотистої картопляної нематоди рекомендовано дотримання сівозміни (висівання культур, які не уражуються нематодом (будь-які крім пасльонових), використання нематодостійких сортів картоплі, знищення бур’янів, заборона вивезення картоплі з карнтинної зони зараженої карантинними організмами.

Нагадаємо, що золотиста картопляна нематода – карантинний організм, який паразитує на коренях картоплі та відноситься до обмежено поширених карантинних організмів на території України. Золотиста картопляна цистоутворююча нематода – вузькоспеціалізований вид, який паразитує на коренях картоплі та томатів, а також уражує інші рослин з родини Пасльонові.

Розвиток картопляної нематоди відбувається в коренях рослини-господаря. Хворі рослини утворюють не чисельні слабкі стебла, які передчасно жовтіють. Бульб утворюється мало, вони дрібні, а іноді зовсім відсутні.

Картопляна нематода особливо значної шкоди завдає на присадибних ділянках і на полях із скороченою спеціалізованою сівозміною, де картопля вирощується беззмінно або повертається на попереднє місце на другий-третій рік. Втрати врожаю можуть складати 30-80%.

Розповсюджується картопляна нематода в основному в стадії цист, які прилипають до предметів, що стикаються із зараженим ґрунтом і переносяться на будь-які відстані. Зазвичай цисти переносяться із садивним матеріалом, перед усім бульбами картоплі, із ґрунтом, що є на бульбах, коренеплодах, цибулинах,атакож сільгоспінвентаремногами людейтваринам, транспортними засобамидощовими водами та вітром.

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian