Засідання обласного штабу з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення та відпочинку дітей

DSC_5443-1Головне управління ДПСС в Житомирській області 20.06.2019 року прийнято участь в засіданні обласного штабу з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення та відпочинку дітей. У виступі начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Світлана Кончаківська підвела підсумки стосовно підготовки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до роботи влітку 2019 року та зупинилася на порушеннях, які виявляються під час перевірок цих закладів в ході їх функціонування.

Спеціалістами Держпродспоживслужби області проведено значний обсяг організаційних заходів та роботи по перевірці готовності до відкриття та функціонування закладів оздоровлення та таборів з денним перебуванням дітей.

На місцях фахівцями було відпрацьовано відповідну документацію по організації харчування, в т.ч. розглянуто та погоджено примірні двотижневі меню, переліки постачальників, умов транспортування та зберігання харчових продуктів та перевірки пропозицій, які надавалися службою за результатами минулої оздоровчої кампанії. Структурними підрозділами Головного управління спільно з відділами освіти районних державних адміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад узгоджено графіки комісійних перевірок таборів з денним перебуванням. Всім керівникам об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, міськвиконкомів наголошено на те, що головне їх завдання сьогодні – особистий контроль за діяльністю дитячих таборів, створення безпечних умов для перебування в них дітей.

З метою визначення готовності закладів до роботи у оздоровчому сезоні 2019 року проведено 254 позапланових перевірки, як за заявами керівників закладів, так і в складі комісій.

DSC_5481-1Порушення вимог санітарного законодавства встановлено у 35% перевірених закладів. Це перш за все невідповідність якості води з водогінних мереж гігієнічним вимогам за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками, незавершеність проведення поточних ремонтів приміщень, недостатня матеріально-технічна база закладів та їх харчоблоків, відсутність погоджених примірних меню із Держпродспоживслужбою тощо.

Окрім того було відмічено незадовільну та несвоєчасну підготовку оздоровчих закладів ПНОЗ ДЮТ «Березовий гай» Бердичівської районної ради та закладу «Табір «Орлятко» Житомирської обласної ради.

Через невідповідність якості води з водогінних мереж за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками гігієнічним вимогам за наданими Держпродспоживслужбою приписами було відтерміновано відкриття пришкільних таборів: 2 – в Хорошівському та 5 – в Коростишівському районах; а в Черняхівському районі через незадовільну якість води за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками та незадовільне забезпечення харчоблоків закладів холодильним та технологічним обладнанням, розроблювальним інвентарем до цього часу не відкрито ще 5 пришкільних таборів із 21 запланованих.

За результатами перевірок керівникам та власникам закладів оздоровлення та відпочинку та в органи виконавчої влади і місцевого самоврядування спеціалістами Держпродспоживслужби області надано 55 приписів та 75 листів з пропозиціями по забезпеченню належного рівня оздоровлення та відпочинку дітей.

З метою запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій та попередження харчових отруєнь серед дітей керівникам закладів оздоровлення та відпочинку наголошено на суворому дотриманні вимог Державних санітарних правил і норм «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99 та персональній відповідальності за їх виконанням.

Наразі робота по контролю за виконанням доручення Прем’єр-Міністра України та розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації спеціалістами Держпродспоживслужби області продовжується.

 

 

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian