Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській облдержадміністрації

DSCN091619 квітня 2018 року в приміщенні прес-центру Житомирської ОДА відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській облдержадміністрації під  головуванням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Шпити, на якому розглядалося питання ліквідації спалаху африканської чуми свиней , що виник  в підсобному господарстві Бердичівської виправної колонії № 70.

Олександр Шпита поінформував присутніх членів комісії про те, що  17 квітня 2018 року до Головного управління  надійшло повідомлення про захворювання та загибель свиней в підсобному господарстві Бердичівської виправної колонії № 70. Було відібрано біоматеріал та направлено до ДНДІЛДВСЕ м. Київ, отримано повідомлення про встановлення діагнозу – африканська чума свиней (звіт про результати дослідження № 003708 п.м. /18 від 17.04.2018).Наступного дня відбулося позачергове засідання ДНПК при Бердичівській райдержадміністрації, на якому затверджені першочергові заходи з локалізації та ліквідації   спалаху АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та спостереження.

         За  результатами  засідання ДНПК при Житомирській облдержадміністрації було прийнято наступні рішення :

  • Визнати спалах захворювання свиней африканською чумою  в підсобному господарстві Бердичівської виправної колонії № 70  м. Бердичів Бердичівського району – надзвичайною ситуацією природнього характеру.
  • Встановити зоною захисту територію в радіусі 3 км від епізоотичного осередку: територія міста Бердичів на схід від річки Гнилопять.
  • Визначити зоною спостереження (нагляду)  – територію Бердичівського району в радіусі     5 км. від зовнішніх меж зони захисту, яка обмежена населеними пунктами с. Великі Низгірці, с. Іванківці, с. Хажин, с. Бистрик, с.Романівка, с. Підгороднє, с. Скраглівка, с. Дубове.
  •  Затвердити План заходів щодо профілактики африканської чуми свиней  в зв’язку із спалахом захворювання в підсобному господарстві Державної установи  Бердичівська виправна колонія №70 м. Бердичів Житомирської області з метою недопущення розповсюдження АЧС на інші території. Детальніше   з планом-заходів можна ознайомитись тут.DSCN0917

Останні коментарі

    Архіви

    Категорії

    EnglishUkrainian