Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській облдержадміністрації

31 березня в приміщенні  прес-центру Житомирської облдержадміністрації відбулося засідання Державної надзвичайної  протиепізоотичної комісії  IMG_3291під головуванням  заступника голови комісії Шпити О.О., на якому розглядалися питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні та на території Житомирської області. Крім членів комісії на засідання були запрошені : директор Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини – Галайба А.Б., голова ДНПК при Андрушівській РДА – Савенко О.Ю., голова ДНПК при Попільнянській РДА – Адамчук Р.О., голова ДНПК при Ружинській РДА – Черешнюк О.М., голова ДНПК при Хорошівській РДА – Римар В.А., т.в.о. начальника управління екології та природних ресурсів  – Сіренький С.П. ,секретар постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності Житомирської обласної ради – Пінський О.В., в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області – Міщенко М.Д.

Як зазначив у своєму виступі начальник ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області  впродовж 2016, початку 2017   року в Україні склалася вкрай важка ситуація щодо поширення вірусу АЧС.

З початку 2017 року (станом на 28.03.2017) зареєстровано 60 випадків даного захворювання на території  17 областей (Одеська, Миколаївська, Харківська, Кіровоградська, Полтавська, Дніпропетровська, Черкаська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернігівська, Київська,  Вінницька, Запоріжська, Рівненська, Херсонська, Донецька, Луганська області)   в наслідок яких свиногосподарства та особисті селянські господарства понесли значні економічні збитки.

Так, заступник  начальника ГУ ДПСС в Житомирській області  Волківський І.А. охарактеризував   ситуацію з АЧС, яка склалася в Житомирській області . Голови ДНПК при районних адміністраціях  відзвітували про функціонування в системі «закритого» режиму свиногосподарств району    та про заходи, які вживаються з метою недопущення поширення збудника АЧС.

Про роботу створених мобільних груп , які  здійснюють  заходи  спрямовані на ліквідацію та недопущення поширення епізоотій доповів начальник управління превентивної діяльності ГУ Нац. поліції в Житомирській області –  Ляхович О. В.

Про реалізацію заходів щодо регулювання чисельності диких кабанів, як одного із джерел поширення африканської чуми свиней доповіли

начальник Житомирського  обласного управління лісового та  мисливського господарства – Курінський А. Б. та т.в.о. нач. управління екології та природних ресурсів  – Сіренький С.П.

Враховуючи заслухане в ході засідання Державна надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла наступні рішення:

 •  Головам райдержадміністрацій взяти під персональну відповідальність своєчасність та ефективність виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації та заходів з профілактики та ліквідації інфекційних хвороб тварин, зокрема АЧС на території районів.
 • Провести засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, на яких розглянути питання щодо профілактики та недопущення занесення збудника африканської чуми свиней.
 • Головам державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Андрушівській, Любарській, Попільнянській, Ружинській, Чуднівській, Житомирській, Новоград-Волинській, Черняхівській, Баранівській, Хорошівській, Ємільчинській, Коростенській, Пулинській райдержадміністраціях, забезпечити виконання п. 8 рішення № 2 ДНПК при ОДА від 26 липня 2016 року.
 • Розглянути можливість збільшення фінансування у 2017 році державних установ ветеринарної медицини в межах фактичної потреби для ефективного здійснення протиепізоотичних заходів.
 • Вжити заходів для створення матеріального резерву засобів дезінфекції, кунгів, дезустановок, пального, спецодягу, інших матеріалів і засобів, необхідних для проведення термінових робіт з ліквідації осередків інфекції та запобігання їх поширенню.
 • Забезпечити проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення з питань профілактики АЧС через засоби масової інформації.
 •  В разі виникнення АЧС подавати щомісяця до облдержадміністрації інформацію про стан відшкодування коштів за збитки, пов’язані із знищенням тварин у зв’язку із захворюванням.
 •  В разі виникнення спалаху африканської чуми свиней на території області вживати заходи по регуляції чисельності дикого кабана відповідно до вимог діючого законодавства.
 •  Подати до ГУ Держпродспоживслужби статистичні дані щодо популяції дикого кабана в розрізі користувачів мисливських угідь.
 •   З метою більш оперативного та ефективного прийняття рішень, ввести до складу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації представників від Житомирської обласної ради та Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
 •  Про хід виконання рішень комісії № 1 від 17.01.2017 та №2 від 31.03.2017 року проінформувати Державну  надзвичайну протиепізоотичну комісію  при облдержадміністрації через  ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.IMG_3286

 

Останні коментарі

  Архіви

  Категорії

  EnglishUkrainian