Засідання обласного штабу з оперативного вирішення питань організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей

DSCN013131 липня 2018 року  в прес-центрі Житомирської облдержадміністрації під головуванням заступника голови ОДА Лагути Я.М. відбулось засідання  обласного  штабу з оперативного вирішення питань організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей. У засіданні  штабу взяли участь  начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита та начальник управління  державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Світлана Кончаківська. Як доповіла Світлана Кончаківська ,  в червні поточного  року розпочали роботу 286 закладів оздоровлення та відпочинку , 10 пришкільних таборів не функціонували через заборону Держпродспоживслужби.

         Протягом оздоровчого сезону фахівцями управління проведено 505 позапланових перевірок закладів оздоровлення та відпочинку області. Порушення вимог чинного законодавства реєструвалися в ході 236 перевірок : незадовільний  стан матеріально-технічного  забезпечення, порушення щодо дотримання санітарно-гігієнічного  та протиепідемічного режимів на харчоблоках тощо. За результатами виявлених порушень керівникам та власникам закладів  оздоровлення та відпочинку направлено 229 приписів з пропозиціями по усуненню недоліків, 20 розпоряджень, вилучено з реалізації та утилізовано 34 кг. харчових продуктів, направлено 172 доповідних листи в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.DSCN0130

DSCN0135Як наголосив начальник Головного управління Олександр Шпита , ситуація пов’язана зі спалахами гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь в дитячих оздоровчих закладах в країні лишається нестабільною  як свідчить останній випадок, зафіксований у дитячому таборі Донецької області. Тому закликав присутніх спільно докласти зусиль для створення здорових та безпечних умов для  перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Житомирщини  та підтвердив готовність спеціалістів управління надавати консультативно-роз’яснювальну допомогу та рекомендації з метою забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя  під час проведення літньої оздоровчої кампанії.