Зберігання пестицидів в сільськогосподарських підприємствах.

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Житомирській області з метою консультативно-роз’яснювальної допомоги надають інформацію щодо умов   зберігання пестицидів та вимог до облаштування їх складів .

Зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах які відповідають ДБН В 2.2-7-98. При відсутності на складах, де зберігаються пестициди та агрохімікати централізованого водопостачання ,- вода повинна доставлятися і зберігатися в спеціальних ємкостях. Обладнання складу душовою установкою є обов’язковим.

Ширина санітарно-захисних зон для складів встановлюється в залежності від їхньої вмісткості, але становить не менше 200м.

Склади, на яких зберігаються пестициди,  повинні мати під’їзні дороги з твердим покриттям. Територія складу повинна бути огороджена  мати два виїзди. Вхідні двері складу і брама огорожі повинні замикатися на замок. На дверях повинен бути попереджувальний напис  « СКЛАД ПЕСТИЦИДІВ СТОРОННІМ ВХІД ЗАБОРОНЕНИЙ»

Склад пестицидів повинен мати такі секції:

А) загальне відділення для зберігання пестицидів.

Б)відділення для зберігання пожежно небезпечних речовин.

В) Відділення для надзвичайно небезпечних речовин  (1клас небезпеки)

Вантажно-розвантажувальні роботи на складах повинні бути механізовані, ( електрокари,автонавантажувачі).

Склади пестицидів обладнуються стелажами і полицями. Препарати, які затарені в пластикові каністри, поліетиленові пакети повинні зберігатися на піддонах, що встановлюються штабелями, а також на полицях і стелажах.

Кількість препаратів, що зберігаються на складі, повинна відповідати тоннажу і не перевищувати реальної потреби.

Зберігання пестицидів на складах допускається тільки після його погодження  з управлінням державного нагляду за дотриманням  санітарного законодавства  ГУ Держпродспоживслужби  в Житомирській області після отримання санітарного паспорта.  Паспортизація  складу здійснюється щорічно.

Відповідальність за зберігання і видачу пестицидів несе завідуючий складом, в обов’язки якого входить приймання, розміщення і видача пестицидів. Перебування людей на складі допускається тільки під час приймання і відпуску препаратів, а також при виконанні спеціальних робіт.

Всі препарати, що поступають на складі відпускаються зі складу,  записуються в журнал приходу витрат. В кінці робочого дня невикористані препарати повинні здаватися на склад, про що роблять відповідний запис у журналі приймання і видачі пестицидів із зазначенням їх кількості.

Під час перебування на складі забороняється:

  •  приймання їжі , пиття, паління.
  •  робота без спецодягу і засобів індивідуального захисту.
  •  Присутність сторонніх осіб.

Працівники, робота яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням та застосуванням   пестицидів, мають обовʹязково проходити попередній медичний огляд. До робіт з пестицидами не допускаються особи, які за результатами медичного огляду мають протипоказання за станом здоровʹя. Кожен працівник повинен мати допуск на право роботи, повʹязаної з транспортуванням, зберіганням  та застосуванням пестицидів та агрохімікатів. Його видають спеціалісти  управління фітосанітарної  безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області. Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами та агрохімікатами. Робітники повинні мати медичну книжку з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоровʹя. Особи діяльність яких пов’язана зі зберіганням транспортуванням та застосуванням пестицидів та агрохімікатів повинні мати при собі під час виконання робіт  допуск, медичну книжку і наряд на виконання роботи.